Charakterystyka Marka Osińskiego

Marek Osiński jest to główny bohater książki Seweryny Szmaglewskiej pt. "Czarne Stopy". Należy do zastępu czarnych stóp.

Opiekował się nim człowiek wiecznie pijany, lecz odesłał go do internatu. Stwierdził, że jego podopieczny za dużo kosztuje. Marek nie miał rodziców, którzy mogliby go pocieszać i wspierać. Wyjechał na obóz wraz innymi chłopcami.

Marek jest szczupłym, młodym, nie wysokim chłopcem. Jest nieśmiały, skryty, boi się, że inni chłopcy go nie zaakceptują. Lubi czytać dużo książek. Na obozie został bibliotekarzem i dopiero tam pokazał swoje prawdziwe oblicze.

Marek był koleżeński, bardzo pomysłowy i przyjacielski. Mundur harcerski nosił z wielka dumą. Sądzę, że Marek mógłby zostać moim przyjacielem, ponieważ jest opiekuńczy, troskliwy i uczciwy. A takich ludzi szanuje.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Charakterystyka Marka Osińskiego z książki "Czarne stopy"

Charakterystyka Marka Osińskiego z książki "Czarne stopy"...

Język polski

Charakterystyka Marka Osińskiego.

Marek Osiński jest bohaterem książki pt.: „Czarne Stopy”
Gdy jego mama zmarła, dostał opiekuna, który okazał się alkoholikiem. Marek jest zamknięty w sobie, ale z charakterem buntownika. Andrzej Wróbel postanowił zabrać Marka n...

Język polski

Charakterystyka Marka Osińskiego - Czarne stopy

Marek Osiński jest głównym bohaterem książki Seweryny Szmaglewskiej "Czarne stopy". Należał do zastępu Czarnych Stóp. Był najmłodszym z harcerzy w swojej grupie. Opiekował się nim człowiek nazwany przez kolegów Marka - Brodaczem. Jego...

Język polski

Charakterystyka Marka Osińskiego "Czarne Stopy" Seweryny Szmaglewskiej.

Marek Osiński jest bohaterem książki ,,Czarne Stopy" Seweryny Szmaglewskiej. Należał on do zastępu Czarnych Stóp. Nie miał rodziców więc miał opiekuna który był alkoholikiem i który oddał go do internatu.
Na temat wyglądu ni...