"Mały Książę" - planety i ich mieszkańcy

Planeta 325 - zamieszkana przez króla; król prezentował żądzę władzy, krótka charakterystyka: Król kocha rozkazywać, każdy powinien wykonywać jego polecenia, chciałby rządzić zachodami słońca, ale dopasowuje się do sytuacji, bo zależy mu na autorytecie. Próbuje przekupić małego księcia. Refleksja z książki: "Autorytet opiera się na rozsądku".

Planeta 326 - zamieszkiwana przez Pana Próżnego; cecha, jaką prezentuje, to próżność; krótka charakterystyka: Pan Próżny nie odpowiada na ważne pytania, słucha tylko pochwał i oklasków, jest egoistą refleksja: "Dorośli to osoby nieobliczalne".

Planeta 327 - zamieszkiwana przez pijaka; krótka charakterystyka: Smutny. Pił on, żeby zapomnieć o wstydzie. Wstydził się swojego pijaństwa refleksja: "Dorośli to istoty nieobliczalne, ale to bardzo nieobliczalne".

Planeta 328 - zamieszkiwana przez biznesmena, cecha charakterystyczna: "Monotonna dokładność"; krótka charakterystyka: Biznesmen był dokładny, cały czas liczył gwiazdy, twierdził, że wszystkie należą do niego refleksja: "trudno przewidzieć zachowanie dorosłych".

Planeta 329 - zamieszkiwana przez latarnika prezentował on sumienność krótka charakterystyka: Latarnik wykonywał syzyfową pracę, lecz robił to sumiennie i nie rezygnował refleksja: "być może dobrze, że ten człowiek jest absurdalny".

Planeta 330 - zamieszkiwana przez geografa, reprezentował inteligencję. Geograf był bardzo mądry, wiedział wszystko na temat mórz, gór, miast, rzek itp. refleksja: "To nareszcie jakiś prawdziwy zawód".

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

"Mały Książę" planety, które odwiedził, ich opis i ich mieszkańcy. plis pomóżcie daje naj!!! ;D

"Mały Książę" planety, które odwiedził, ich opis i ich mieszkańcy. plis pomóżcie daje naj!!! ;D...

Język polski

Napisz fragmenty z lektury ,,Mały Książę" - przyczyny opuszczenia planety,mieszkańcy innych planet i ich cechy

Napisz fragmenty z lektury ,,Mały Książę" - przyczyny opuszczenia planety,mieszkańcy innych planet i ich cechy...

Język polski

Rozmyślania Małego Księcia o świecie miłości i przyjaźni

Utwór pt. "Mały Książę" jest opowieścią o dojrzewaniu głównego bohatera, Małego Księcia, podczas długiej podróży, do miłości i przyjaźni. Książę podczas swojej długotrwałej wyprawy zwiedził wiele i nauczył się wiele.

Język polski

Charakterystyka Małego Księcia

Mały Książę jest tytułowym bohaterem książki Antoine’a de Saint-Exupery’ego. Mieszka sam (do czasu pojawienia się róży) na malutkiej planecie B-612. Poznajemy go podczas pierwszego spotkania z pilotem, rozbitkiem na Saharze. Dowiadujem...