Czym jest dla mnie Eucharystia pomóżcie plis na jutro mi jest potrzebne ksiądz sobie zażyczył całą strone PLIS!!!!!!!!!!!

Czym jest dla mnie Eucharystia pomóżcie plis na jutro mi jest potrzebne ksiądz sobie zażyczył całą strone PLIS!!!!!!!!!!!
Odpowiedź

Według mnie Eucharystia jest dla mnie ucztą miłości ponieważ jest ona pamiątką ostatniej wieczerzy w której Jezus powiedział: "Bierzcie i jedzcie z tego wszyscy: To jest bowiem Ciało moje, które za was będzie wydane. Bierzcie i pijcie z niego wszyscy: To jest bowiem kielich Krwi mojej nowego i wiecznego przymierza, która za was i za wielu będzie wylana na odpuszczenie grzechów. To czyńcie na moją pamiątkę. " Zatem sam Jezus dał do zrozumienia swoim uczniom, że dzięki swojej miłości do ludzi daje w przenośni swoje ciało i krew swoją by dzięki temu ludzie mogli zbliżyć się do zbawienia i życia wiecznego w raju. Można także tą ucztę miłości zrozumieć jako miłość Jezusa do wszystkich ludzi , gdyż przez swoją śmierć na krzyżu na którym poświęcił swoje ciało i życie dla ludzkości , zgładził grzechy całej ludzkości. Reasumując Eucharystia jest ucztą miłości, bo dzięki niej spotykamy się z Jezusem , i spożywamy jego ciało pod postacią hostii co jest największym Boskim pokazaniem miłości dla człowieka .

Eucharystia jest do dla mnie pan jezus w chlebie i winie który obdarował świat w mszy swietej zawsze zamienia sie w ten sakrament. bo jezus to chleb i wino

Dodaj swoją odpowiedź