Charakterystyka Nemeczka z powieści pt. Chłopcy z Placu Broni

Ernest Nemeczek jest głównym bohaterem książki pt."Chłopcy z Placu Broni". To jedenastoletni chłopiec, który mieszkał przy ulicy Rakoszańskiej 3, wraz ze swoimi rodzicami. Byli oni biedną rodziną. Jego ojciec był krawcem, a mama zajmowała się domem.

Ernest był bardzo ładnym, jasnowłosym chłopcem o niebieskich oczach, które często przepełnione były łzami. To drobny, niski i chudy chłopiec. Już od wczesnego dzieciństwa był bardzo chorowity. Pomimo swojej drobnej budowy ciała imponował niesamowitą odwagą i posłuszeństwem wobec starszych kolegów.

Na Placu Broni jako jedyny zajmował stopień szeregowca. Bardzo chciał to zmienić i dlatego poszedł sam do Ogrodu Botanicznego, żeby dowiedzieć się, jakie są plany wroga. Chciał pokazać, że nie jest tchórzem i że jest godny zaufania. Odwaga Nemeczka została doceniona dopiero przed jego śmiercią. Został wtedy awansowany na kapitana. Gdyby nie jego spryt, chłopcy z Placu Broni mogliby przegrać walkę z przeciwnikami.

Mnie w Nemeczku bardzo podobała się jego skromność, poświęcenie i to, że nigdy nie musiał być najważniejszy za wszelką cenę.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Charakterystyka - Feri Acz "Chłopcy z placu broni"

W powieści pt. "Chłopcy z Placu Broni" - Ferenca Molnara, jest mowa o dwóch grupach chłopców. Podzieli się oni na grupę "chłopców z Placu Broni" i na grupę "czerwonoskórych". Mimo że byli oni z jednego osiedla nie przepadali za sobą. Lu...

Język polski

Charakterystyka Feri Acza z powieści pt. Chłopcy z Placu Broni

Feri Acz był przywódcą chłopców z Ogrodu Botanicznego, Czerwonych Koszul.

Był silny, dzielny, miał czarne włosy, a jego czerwona koszula nadawała mu wojowniczy wygląd. Jego pozytywnymi cechami były: odwaga, sprawiedliwość, odp...

Język polski

Charakterystyka Nemeczka "Chłopcy z placu broni"

Ernest Nemeczek jest głównym bohaterem powieści Ferenca Molnara "Chłopcy z Placu Broni". poznajemy go jako 11-letniego chłopca, jedynaka, mieszkającego wraz z rodzicami w Budapeszcie. Ich ubogie mieszkanie znajdowało się na parterze pod tró...

Język polski

Charakterystyka Ernesta Nemeczka "Chłopcy z Placu Broni"

Ernest Nemeczek jest głównym bohaterem powieści Ferenca Molnara "Chłopcy z Placu Broni". Poznajemy go jako 11-letniego chłopca, jedynaka, mieszkającego wraz z rodzicami w Budapeszcie. Ich ubogie mieszkanie znajdowało się na parterze pod tró...

Język polski

Charakterystyka Ernesta Nemeczka bohatera książki Chłopcy z Placu Broni

Ernest Nemeczek jest głównym bohaterem powieści Ferenca Molarna "Chłopcy z Placu Broni". poznajemy go jako 11-letniego chłopca, jedynaka, mieszkającego wraz z rodzicami w Budapeszcie. Ich ubogie mieszkanie znajdowało się na parterze pod tró...