2 GIMNAZJUM POLSKI napisz wszystkie akcje małego sabotażu i cel ich działania pls daje naj

1. Tłuczenie szyb fotografom (Alek) 2. Akcja w kinach - slogany, ulotki dla młodzieży (Rudy) 3. Akcja przeciw Paprockiemu - czytelnikowi gazet niemieckich -> wysyłanie listów, tłuczenie szyb, ogłoszenia o rzekomej sprzedaży słoniny i węgla, nękania, dręczenia telefoniczne, obraźliwe hasła na murach, wywieszenie klepsydry o rzekomej śmierci jego żony 4. Rysowanie żółwi (powolna robota w zakładach okupanckich) 5. Oddziaływanie na społeczeństwo, "uczenie ludzi rozumu", upowszechnianie walki cywilnej 6. "Wojna z Goebbelsem" - wypisywanie litery V (od "Victory") - zwycięstwo), a potem dopisywanie "Deutschland verloren" - Niemcy zgubione) 7. Akcja przeciw sklepom 8. Zrywanie flag hitlerowskich 9. Zdjęcie niemieckiej płyty z pomnika Kopernika 10. Rysowanie , stemplowanie i sprzedawanie gazet niemieckich 11. Zorganizowanie przez Zośkę szkolenia żołnierskiego dla całego Hufca SzSz (okopy, rzeki, plany)

1. Wybijanie szyb fotografom 2. Rysowanie na murach żłówi 3. Zrywanie flag hitlerowskich 4.Akcje w kinach 5. Zorganizowanie przez Zośkę szkolenia żołnierskiego 6.Akcja pod arsenałem (Odbicie rudego i uwolnienie pozostałych więźniów) 7. Dokuczanie Niemcom 8. Rozlepianie afiszy ośmieszających Hitlera Tyle jeśli chodzi o te najważniejsze. Mały sabota podtrzymanie morale – miał na celu pokazać Niemcom, że Polacy się nie poddają, chcieli również wkurzyć sprowokować, przeszkodzić im w działaniu,społeczeństwo przede wszystkim chciało potrzymać moralność dać świadectwo temu, że istnieje ruch polski Polacy wierzyli bowiem w ostateczne zwycięstwo