Streszczenie Mitu o Orfeuszu i Eurydyce

Orfeusz był królem Tracji. Był młody i piękny. Miał on talent do grania na lutni. Jego żoną była piękna Eurydyka, nimfa drzewna, hamadriada. Jednak jej uroda sprawiała, że ten, kto ją ujrzał musiał ją pokochać. I tak właśnie stało się z Aristajosem. Był on synem Apollina i nimfy Kyreny. Zobaczył on raz Eurydykę w dolinie Tempe. Aristajos jednak nie wiedział, że jest ona żoną Orfeusza. Zaczął ją gonić. Kiedy Eurydyka uciekała, ukąsiła ją żmija, po czym zmarła.

Jej mąż Orfeusz szukał jej i wołał, ale odpowiadało mu tylko echo. Wtedy postanowił wybrać się do podziemi. Wziął ze sobą tylko czarodziejską lutnię. Gdy zaczął na niej grać, Charon tak się zasłuchał, że przewiózł go za darmo na drugi koniec Styksu. Kiedy Orfeusz stanął przed władcą dalej grał, a swoje skargi przeobraził w pieśń.

Hades oddał Orfeuszowi Eurydykę. Nie wolno mu było tylko patrzeć na żonę. Jednak chęć ujrzenia ukochanej była silniejsza od niego i wtedy stracił ją na zawsze. Hermes zatrzymał Eurydykę w podziemiu. Orfeusz zaś wrócił sam do Tracji. Pewnej nocy trafił na dziki orszak Bachusa i Menady rozszarpały jego ciało.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

prosze o streszczenie mitu o Orfeuszu i Eurydyce

prosze o streszczenie mitu o Orfeuszu i Eurydyce...

Język polski

streszczenie mitu o Orfeuszu i Eurydyce nie z netu

streszczenie mitu o Orfeuszu i Eurydyce nie z netu...

Język polski

POMOCY !streszczenie mitu o Orfeuszu i Eurydyce w 35 słowach !

POMOCY !streszczenie mitu o Orfeuszu i Eurydyce w 35 słowach !...

Język polski

Napisz streszczenie mitu o Orfeuszu i Eurydyce proszę na teraz daje naj 

Napisz streszczenie mitu o Orfeuszu i Eurydyce proszę na teraz daje naj ...

Język polski

NAPISZ STRESZCZENIE MITU O ORFEUSZU I EURYDYCE.. MAKSYMALNIE 10 ZDAŃ. LICZĘ NA SZYBKĄ POMOC :)

NAPISZ STRESZCZENIE MITU O ORFEUSZU I EURYDYCE.. MAKSYMALNIE 10 ZDAŃ. LICZĘ NA SZYBKĄ POMOC :)...

Język polski

napiszcie mi na moim czacie streszczenie mitu o Orfeuszu i Eurydyce Wandy Markowskiej a w odpowiedziach napiszcie coś innego .... DAM NAJ.. I OCENIĘ < PODZIĘKUJE potrzebne na dziś.

napiszcie mi na moim czacie streszczenie mitu o Orfeuszu i Eurydyce Wandy Markowskiej a w odpowiedziach napiszcie coś innego .... DAM NAJ.. I OCENIĘ < PODZIĘKUJE potrzebne na dziś....