Charakterystyka Bilba Bagginsa

Bilbo Baggins jest jednym z głównych bohaterów powieście J.R.R. Tolkiena "Hobbit". Ta postać to przedstawiciel rasy hobbitów. Jego rodzina od pokoleń mieszka w Hobbitonie pod Pagórkiem. Jego rodzicami są Belladona Tuk i Bungo Baggins. Postanowiłem opisać tą postać, ponieważ jest ona bardzo ciekawa.

Bilbo jest hobbitem – stworzeniem mniejszym od krasnoludów, ale dużo większym od liliputów. Jego stopy są pokryte grubą, gęstą warstwą włosów, dzięki czemu nie musi nosić butów, ma również długie, zwinne palce. Jego ulubionym kolorem jest żółty i zielony. Ten mieszkaniec Hobbitonu przed wielką podróżą był uznawany za porządnego, zacnego i spokojnego hobbita. Lubił całymi dniami puszczać kółka z fajki siedząc w swoim ogródku. Swój wolny czas spędzał jednak głównie na jedzeniu i spanu. Całe jego życie zmieniło się jednak po przybyciu dwunastu krasnoludów i wizycie Gandalfa.

Na początku wyprawy Bilbo nie umiał przyzwyczaić się do zmienionego trybu życia, cały czas tęsknił za swoją norką. Był jednak potomkiem sławnego rodu Tuków i szybko stał się prawdziwym "włamywaczem". Nauczył się kraść, wałczyć, szpiegować oraz kilkakrotnie dzięki obudzonemu sprytowi i odwadze uratował swoich kompanów z opresji. Wielokrotnie wykazał się stoickim spokojem. Przykładem tej cechy może być rozmowa sam na sam ze Smaugiem, czy brawurowa ucieczka z siedziby goblinów. Działał z rozsądkiem, mądrościom i zdecydowaniem, lecz czasami coś mu się nie udawało, jak na przykład kradzież magicznej sakiewki trolli.

Po powrocie do domu zaczął być uważany za dziwaka, odmieńca i osobę, z którą niebezpiecznie jest się zadawać. Stał się jednak bardziej odważny, rozsądny i wytrzymały. Czas zaczął spędzać na wizytach u elfów w Rivendell i pisaniu książki.

Bilbo Baggins wniósł do tej powieści dużo humoru oraz scen grozy. Sądzę, że stał się prawdziwym podróżnikiem, ale nie chciałby wyruszyć w jeszcze jedną podróż. Jest to postać niezmiernie wyjątkowa i bez niej książka Tolkiena byłaby po prostu mało ciekawa.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Charakterystyka Bilba Bagginsa :D Tylko nie z neta

Charakterystyka Bilba Bagginsa :D Tylko nie z neta...

Język polski

Charakterystyka Bilba Bagginsa - "Hobbit"

Bilbo Baggins był głównym bohaterem powieści J. R. R. Tolkiena „Hobbit, czyli tam i z powrotem”.

Był to człowiek zamożny o niskim wzroście. Głowa, jak i stopy porośnięte były brunatnym włosem. Hobbit nie musiał nosić obu...

Język polski

Charakterystyka Bilba Bagginsa.

Charakterystyka Bilbo Bagginsa
Bilbo Bggins był zacnym, szanowanym hobbitem . Jego matka pochodziła z rodu Tuków po której odziedziczył umiejętność posługiwania się magią i żyłkę do podróżowania . Ojciec Bungo Baggins , który pr...

Język polski

Charakterystyka Bilba Bagginsa - J. R. R. Tolkien "Hobbit czyli tam i z powrotem"

Bilbo Baggins jest głównym bohaterem powieści J. R. R. Tolkiena „Hobbit, czyli tam i z powrotem”.

Bilbo to Hobbit niewielkiego wzrostu. Charakteryzuje się szczególną budową ciała. Posiada nieprzeciętnej wielkości stopy o tward...

Język polski

Charakterystyka Bilba Bagginsa.

Bilbo Baggins, to tytułowy hobbit z powieści J.R.R. Tolkiena pt. „Hobbit, czyli tam i z powrotem”. Był on synem Bunga Bagginsa i Belladonny Tuk, po której miał odziedziczyć „ziarenko dziwactwa”. Bilbo był bardzo zamożny, mieszkał w ...

Język polski

Charakterystyka Bilba Bagginsa.

Autor "Władcy pierścieni", J.R.R. Tolkien, ukazał w swojej powieści wielu fantastycznych bohaterów. Wymyślona przez niego kraina zamieszkiwana jest przez rodziny trolli, krasnali czy smoków. Są to stworzenia, które od dawna funkcj...