Hermiona Granger charakterystyka.

Jedną z głównych bohaterek serii książek J. K. Rowling o Harym Potterze jest Hermiona Granger. Jest dwunastoletnią dziewczynką, pochodzącą z rodziny mugoli. Oznacza to, że jej rodzice nie są czarodziejami. Ona jedyna z rodziny dostała się do szkoły dla czarodziejów, do Hogwardu. Hermiona jest wysoka, szczupła, ma długie kręcone włosy i piwne oczy. Nie zwraca dużej uwagi na swój wygląd, lecz kiedy się wystroi wygląda bardzo ładnie.
Hermiona potrafi zmobilizować się do ciężkiej pracy i wysiłku. Nawet przez wakacje, przed rozpoczęciem drugiego roku nauki czytała dużo książek i uczyła się nowych zaklęć. Była, zatem pilną i sumienną uczennicą. Zarówno w drugiej jak i w pierwszej klasie została najlepszą uczennicą Hogwardu. Dla niej najważniejsza jest nauka, przyjaźń i lojalność. Dzięki swojej odwadze, zaradności i inteligencji często pomagała wyplątać się z kłopotów przyjaciołom Haremu i Ronowi. Hermiona ma także wady. Przez swoje zalety stała się zbyt pewna siebie i zarozumiała. Zawsze uważała, że ma rację i wymądrzała się. Przez swoją chęć do pomagania uważano ją za wścibską i natarczywą.
Stosunek Hermiony do otoczenia jest pozytywny. Zawsze jest pełna entuzjazmu, chętna do pomocy. Lubi nauczycieli,znajomych i otaczającą ją przyrodę. Jest wrażliwa na cudzą krzywdę. Zawsze pomaga, gdy ktoś potrzebuje pomocy. Nie lubi łamać i przekraczać zasad moralnych, ani tych ustalonych przez czarodziei. Czuje się doceniona, gdy ktoś ją prosi o radę czy pomoc. Jej znajomi nie lubią, gdy ich ciągle poucza i zazdroszczą jej dobrych wyników z nauki.
Moim zdaniem Hermiona jest osobą pozytywną. Podoba mi się u niej zaradność i opanowanie. Nawet w najtrudniejszej sytuacji potrafi znaleźć rozwiązanie. Jej chęć pomagania innym jest godna uwagi, chociaż w dzisiejszych czasach nie można dać się zbytnio wykorzystać np.: odrabianie lekcji za kogoś lub podpowiadanie na sprawdzianie. Jest to, bowiem zaleta na granicy z naiwnością.

Dodaj swoją odpowiedź