Jak znalazłeś przyjaciela? Opowiadanie z dialogiem

Był to jeden z pierwszych dni w przedszkolu. Siedziałam koło pani nie wiedząc, co ze sobą zrobić. Niepewnie rozglądałam się po pokoju pełnego dzieci. Stworzyło się już kilka grupek - kilku chłopców bawiło się samochodami, nowe koleżanki układały klocki, inne grały w gry lub kolorowały kolorowanki.

Nagle, w kącie sali zobaczyłam dziewczynkę w niebieskiej sukience i włosami zaplecionymi w dwa grube warkocze. Sama siedziała przy dużym domku Barbie i bawiła się lalkami. Była wesoła, uśmiech nie znikał z jej twarzy. Oczywiście co chwilę ktoś do ej podchodził, towarzyszył w zabawie, lecz po upływie kilku minut wracał do innych dzieci. Byłam w tamtym okresie bardzo nieśmiała, ale zebrałam całą moją odwagę i postanowiłam do niej podejść. Chciałam wreszcie zacząć się z kimś kolegować.
- Cześć, nazywam się Ala. A ty?
- Ja jestem Klaudia.
- Może mogłabym pobawić się z tobą?
- Jasne! Będzie świetnie. Którą Barbie chcesz być
- Hm, ta jest śliczna - miała długie czarne włosy, duże zielone oczy i czerwone usta.
Bardzo dobrze się dogadywałyśmy, we wszystkim byłyśmy zgodne. Zabawa wciągnęła nas do tego stopnia, że nie zorientowałyśmy się, kiedy przyszli po nas rodzice.
- Alu, pora już się ubierać - odezwała się moja mama.
- Klaudia, ty też. Pospiesz się, jedziemy jeszcze do babci-tata dziewczynki był nieco zniecierpliwiony. Smutne, że musimy się rozstać, pożegnałyśmy się.
Następnego dnia, gdy tylko zobaczyłam moją nową koleżankę, podbiegłam do niej szczęśliwa.
- Hej! Chodź, pokolorujemy coś.
- O, cześć Ala! Dobrze, tylko gdzie są kredki?
- Nie wiem, zaraz poszukamy.
W ten sposób kolejne godziny upłynęły nas na wspólnej zabawie.

Od tych przedszkolnych czasów minęło już wiele lat, jednak my nadal się przyjaźnimy, bo przyjaźń to wspaniała rzecz.


Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Jak znalazłeś przyjaciela? - opowiadanie z dialogiem

Kiedy polonistka podyktowała nam temat kolejnego wypracowania "Jak poznałem mojego przyjaciela", uznałam, że niewiele mogę na ten temat powiedzieć. To było kilka lat temu, wspomnienie tamtego dnia dawna zatarło się w mojej pamięci, pozosta...

Język polski

"Jak znalazłeś przyjaciela?" - opowiadanie z dialogiem

Miałam 6 lat. Tego pięknego, słonecznego, majowego dnia przeprowadzaliśmy się do nowego bloku. W mieszkaniu było wielkie zamieszanie, więc rodzice wysłali mnie na podwórko. Wzięłam moje ulubione zabawki i poszłam do piaskownicy. Siedzia...

Język polski

Jak znalazłeś przyjaciela? Opowiadanie z dialogiem

Był to jeden z pierwszych dni w przedszkolu. Siedziałam koło pani nie wiedząc, co ze sobą zrobić. Niepewnie rozglądałam się po pokoju pełnego dzieci. Stworzyło się już kilka grupek - kilku chłopców bawiło się samochodami, nowe kole...

Język polski

Jak znalazłeś przyjaciela/ przyjaciółkę - opowiadanie dialogiem. Tak jakoś 2,5 kartki A5... Potrzebne na dziś. Dam naj :)

Jak znalazłeś przyjaciela/ przyjaciółkę - opowiadanie dialogiem. Tak jakoś 2,5 kartki A5... Potrzebne na dziś. Dam naj :)...