Charakterystyka Ursusa "Quo Vadis"

Lig, który jako zakładnik, towarzyszył Ligii i jej matce. Był człowiekiem o „twarzy dobrotliwej i szczerej, o nieco groźnym i smutnym wyrazie” i niebieskich, dziecięcych oczach. Miał „olbrzymi grzbiet podobny do grzbietu cyklopa i potężne jak kolumny uda oraz herkulesowe palce”.

Przez lata opiekował się Ligią i jako jedyny nazywał ją Kalliną. Kierował się zasadą – „jak królewna każe, tak musi być”. Obdarzony ogromną siłą, w rzeczywistości był niezwykle troskliwy i dobroduszny. Podobnie jak Ligia był chrześcijaninem. Wiarę w Boga pojmował naiwnie i prostodusznie. Czasami przeważała w nim chęć walki, ale wówczas zastanawiał się, czy dany postępek „byłby odpowiednim dla wyznawcy Ukrzyżowanego Baranka […] On by przecie Baranka nie chciał obrazić, tylko, że ręce ma takie ciężkie”.

Dla Ligii Ursus był opiekunem i ojcem, któremu ufała bezgranicznie. Winicjusz początkowo traktował go jak barbarzyńcę i prostaka, z czasem zaprzyjaźnił się z nim. Podczas igrzysk uratował Ligię gołymi rękami powalając germańskiego tura.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Quo Vadis

Yo kosiak ... nie znalazlem porownania filmu z ksiazka a pewno by się przydalo, jest tu kilka charakterystyk, streszczen i recanzji no i jakas problematyka. Mam nadzieje ze ci to cos pomoze.

Charakterystyka Nerona

Neron piastował...

Język polski

"Quo Vadis" - opracowanie lektury.

"Quo Vadis" - streszczenie, legęda, charakterystyka Nerona i plan wydarzeń

Henryk
Sienkiewicz, Quo vadis: Rozgrywająca się
na tle starożytnego Rzymu i jego barwnej obyczajowości historia miłości pięknej barbarzy...

Język polski

Opracowanie lektury pt. "Quo Vadis".

Streszczenie lektury pt." Quo Vadis"

Henryk
Sienkiewicz, Quo vadis: Rozgrywająca się
na tle starożytnego Rzymu i jego barwnej obyczajowości historia miłości pięknej barbarzynki, Ligii, i patrycjusza, Marka Winicjus...

Język polski

Henryk Sienkiewicz Quo Vadis - opracowanie lektury.

"Quo Vadis" - opracowanie. Autor, czas i miejsce akcji, rodzaj i gatunek literacki, motywy, bohaterowie (charakterystyka), plan wydarzeń

Autor: Henryk Sienkiewicz – prozaik, przedstawiciel pozytywizmu żyjący w latach 1846–1916. był ...

Język polski

Quo Vadis

Henryk
Sienkiewicz, Quo vadis: Rozgrywająca się
na tle starożytnego Rzymu i jego barwnej obyczajowości historia miłości pięknej barbarzynki, Ligii, i patrycjusza, Marka Winicjusza. Ich rodzącym się uczuciom stają jednak na przeszko...