Jak napisać opis sytuacji?

Opis sytuacji - powinien uwzględniać jej miejsce oraz czas, uczestniczące w niej osoby, ich zachowania. Można do tego dodać informacje, jakie znaczenie miała ta sytuacja, w przebiegu jakichś zdarzeń, czym została spowodowana itp.

Słownictwo dynamizujące akcje:
wtem, nagle, niespodziewanie, nieoczekiwanie, raptem, w pewnej chwili, w pewnym momencie, ni stąd ni zowąd, znienacka, błyskawicznie, szybko, po chwili.

Kompozycja opisu sytuacji:
1. Wstęp - wprowadzenie akcji w sytuacje, zagajenie.
2. Rozwinięcie:
a) przedstawienie zdarzenia głównego,
b) przedstawienie zdarzeń towarzyszących.
3. Zakończenie - podsumowanie, refleksja.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Jak napisać opis sytuacji?

Jak napisać opis sytuacji?...

Język polski

Jak napisać opis sytuacji?

Opis sytuacji - powinien uwzględniać jej miejsce oraz czas, uczestniczące w niej osoby, ich zachowania. Można do tego dodać informacje, jakie znaczenie miała ta sytuacja, w przebiegu jakichś zdarzeń, czym została spowodowana itp.

Język polski

Czy to jest opis sytuacji ?? ( napisałam ale nie wiem czy dobrze ) Jest piątkowa przerwa śniadaniowa . Wszyscy siedzimy na ławkach i uczymy się różnych rozwiązań równań , bu już za kilka chwil nasza klasa pisze kartkówkę z matematyki . Kilku starszych k

Czy to jest opis sytuacji ?? ( napisałam ale nie wiem czy dobrze ) Jest piątkowa przerwa śniadaniowa . Wszyscy siedzimy na ławkach i uczymy się różnych rozwiązań równań , bu już za kilka chwil nasza klasa pisze kartkówkę z matematyki...

Język polski

Jak napisać opis przeżyć?

Opis przeżyć zawiera:
- przyczyny przeżyć,
- uczucia towarzyszące przeżyciom i zmianom,
- charakteryzują przejawy zewnętrzne tych przeżyć (zmiany w wyglądzie, zachowanie)
- opis stanów psychicznych.

Uczucia pozna...

Język polski

Rozprawka - jak napisać?

1. Analiza wstępna
Czyli opis tego, co należy zrobić, żeby jak najlepiej być przygotowanym do napisania rozprawki analitycznej. Podzieliłem je na trzy kroki:

A. Analiza tematu rozprawki
B. Analiza tekstu | B. Intertekstualno...

Język polski

Co to jest konspekt? Jak napisać konspekt?

Konspekt, czyli co?

Konspekt to kartka formatu A4 zawierająca podstawowe informacje na temat Twojej prezentacji, takie jak wykorzystana przez Ciebie bibliografia czy ramowy plan wypowiedzi. Konspekt to Twoja przepustka do zdawania matury u...