Charakterystyka Małego Księcia

Mały Książę to tytułowy bohater książki Antoine de Saint-Exupery. Pochodzi on z asteroidy B-612, którą się opiekował. Pewnego dnia postanawia wyruszyć w podróż w poszukiwaniu przyjaciół, gdzie po odwiedzeniu kilku planet ląduje na Ziemskim globie, na pustyni Saharze.

Mały Książę był dość niski. Miał kręcone blond włosy i sympatyczną twarz, która była obrazem niewinności i ufności. Chodził ubrany w długi, czerwony płaszcz.

Chłopiec był zamknięty w sobie i skryty. Na ziemi wiele się nauczył, zadając niezliczona ilość pytań pilotowi. Był pracowity i systematyczny, czuł wielką potrzebę przyjaźni. Jak na małego chłopca był bardzo wrażliwy, wierny przyjaciołom, a także troskliwy o ich potrzeby, szanował zawsze poglądy rozmówców. Uważał, że kłamstwo jest złe i je potępiał.

Czasami objawiała się jego naiwność i lekkomyślność. Potrafił kochać i "patrzeć sercem", zrozumiał, jak ważna jest dla niego Róża.
Mały Książę był inteligentny i spostrzegawczy, a także bardzo mądry i błyskotliwy.

Według mnie postawa Małego Księcia jest godna naśladowania. Zaimponowało mi, że chłopczyk zrozumiał, jak bardzo ważna w życiu każdego człowieka jest przyjaźń, miłość i odpowiedzialność za tych, których się kocha. Cenię także jego bujną wyobraźnię, kiedy wyobrażał sobie baranka w pudełku lub słonia w wężu boa. Doceniam także, że wrócił do Róży. Chłopczyk miał wiele dobrych cech, za które bardzo go cenię i podziwiam.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Charakterystyka Małego Księcia

Charakterystyka Małego Księcia

Mały Książę to postać baśniowa. Nie wiemy dokładnie ile ma lat, jak się nazywa. Nie znamy też jego rodziców. Jednak książka pozwala nam na dokładne poznanie jego intrygującej osobowości.
...

Język polski

1 Etapy wędrówki małego Księcia  planeta, kogo odwiedził, wniosek 2 charakterystyka małego księcia  

1 Etapy wędrówki małego Księcia  planeta, kogo odwiedził, wniosek 2 charakterystyka małego księcia  ...

Język polski

charakterystyka małego księcia

charakterystyka małego księcia...

Język polski

Charakterystyka małego księcia na jutro Daje naj !!!

Charakterystyka małego księcia na jutro Daje naj !!!...

Język polski

Charakterystyka Małego Księcia. Daje NAJ

Charakterystyka Małego Księcia. Daje NAJ...

Język polski

Charakterystyka małego księcia?? Szybko

Charakterystyka małego księcia?? Szybko...