Charakterystyka Tezeusza

Tezeusz to główny bohater mitu pt. "Dzieje Tezeusza" Jana Parandowskiego. Był najświetniejszym bohaterem ateńskim obcego pochodzenia. Jego matka nazywała się Ajstra i była królewną z Trojzeny. Ojciec Ajgeus zawojował Attykę orężnie.

Gdy był młody miał delikatną cerę, białe ręce, długie włosy i chodził w płaszczyku szkarłatnej barwy, dzięki czemu wyglądał jak panienka i wiele osób się z niego naśmiewało. Tezeusz jako chłopiec i jako mężczyzna był umięśniony o czym świadczą jego czyny, między innymi: podniesienie ciężkiego kamienia i pokonanie byka, który grasował w okolicach Maratonu.

Tytułowy bohater mitu Jana Parandowskiego pt. "Dzieje Tezeusza" był nieustraszony, gdyż porwał Helenę z niewiadomych przyczyn. Był także niezwykle mądrym i niezwyciężonym bohaterem.

Moim zdaniem Tezeusz był nierozważny, gdyż nie przemyślał każdej decyzji. Gdyby nie porwał Heleny, nie zostałby wygnany i dalej by żył w Atenach. Jednak był człowiekiem, a każdy ma prawo popełniać błędy. Mimo swoich wad zasługuje na miano drugiego po Heraklesie bohatera ateńskiego.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

charakterystyka tezeusza z mitu pt. DZIEJE TEZEUSZA ALE PROSZE NIE Z INTERNETU dam naj

charakterystyka tezeusza z mitu pt. DZIEJE TEZEUSZA ALE PROSZE NIE Z INTERNETU dam naj...

Język polski

charakterystyka Tezeusza prosze o pomoc

charakterystyka Tezeusza prosze o pomoc...

Język polski

charakterystyka tezeusza

charakterystyka tezeusza...

Język polski

Charakterystyka Tezeusza z mitu greckiego 

Charakterystyka Tezeusza z mitu greckiego ...

Język polski

charakterystyka tezeusza pliska konieczne

charakterystyka tezeusza pliska konieczne...

Język polski

Charakterystyka Tezeusza. Na środę. Sprawdzam, czy nie plagiat. ; )

Charakterystyka Tezeusza. Na środę. Sprawdzam, czy nie plagiat. ; )...