Charakterystyka Józefa Papkina "Zemsta".

W tym tekście chciałabym bliżej przedstawić, postać Józefa Papkina. Jest on podwładnym Cześnika Raptusiewicza, zamieszkującego jeden z Odrzykońskich zamków. To zakochany w Klarze człowiek wywodzący się ze szlacheckiego rodu.

Ubiera się śmiesznie, pod styl francuski. Nosi szpadę, perukę zakończoną warkoczem i długie buty. Zakłada krótkie spodnie oraz czapkę "na bakier". Zawsze trzyma przy sobie pistolet, który według Cześnika służy mu do zestrzeliwania komarów.

Bohater zafascynowany swą osobą każdemu mówi o swoich dokonaniach i zaletach. Naprawdę jest on cwany, przebiegły i pewny siebie. Ma wysoką samoocenę, co można dostrzec w jego wypowiedziach do innych osób. Charakteryzuje go odwaga, jednak zazwyczaj to kapryśny i uparty człowiek. Pragnie spełnić rozkazy Klary. Chce przekonać innych, że potrafi dokonać rzeczy prawie niemożliwych.

Papkin wcale nie jest taką bezmyślną osobą, na jaką wygląda, to inteligentny, bystry oraz pomysłowy szlachcic.

Jest on wesołym optymistą, który śmiało idzie przez świat. Stara się być doceniany przez innych. Da się lubić, jednak nikt nie traktuje go poważnie.

Dla kobiet jest szarmancki i uprzejmy. Szybko potrafi nawiązywać kontakty. To rozmowny i przyjazny sługa - oddany Cześnikowi.

Interesuje go gra na gitarze; jednak jego największą pasją jest kolekcjonowanie motyli.

Według mnie samo nazwisko mówi o jego osobie. Dla mnie to najzabawniejsza postać stworzona przez Aleksandra Fredro w utworze "Zemsta".

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Charakterystyka Józefa Papkina z lektury pt:,,Zemsta"

Charakterystyka Józefa Papkina z lektury pt:,,Zemsta"...

Język polski

"Zemsta" - charakterystyka Józefa Papkina.

Józef Papkin jest drugoplanowym bohaterem dramatu Aleksandra Fredry pt "Zemsta". Jego nazwisko jest znaczące, można je utworzyć od słowa "papla", ponieważ był wielkim gadułą albo od słowa "papka" czyli jedzeni...

Język polski

Charakterystyka Józefa Papkina "Zemsta".

Józef Papkin
To podstarzały kawaler, który mieszkał u Cześnika i pełnił role jego powiernika. Imię jego wywodzi się od „papki” = potrawy; pieczeniarz, zubożały szlachcic, który żyje z łaski pańskiej. W komedii: postać grotes...

Język polski

Charakterystyka Józefa Papkina

   Józef Papkin to drugoplanowy bohater komedii z epoki romantyzmu Aleksandra Fredry "Zemsta". "Papcia" to mężczyzna w średnim wieku. "Papka" był synem Jana Papkina, a także podwładnym Cześnika Macieja...

Język polski

Charakterystyka Józefa Papkina.

Jedną z głównych postaci A.Fredry jest Józef Papkin. Jest to szlachcic ubrany wg mody francuskiej, co daje mu wygląd komiczny.
Papkin ma pewną słabość do kobiet. Uważa, że może zdobyć każdą. To przez nie spóżniał się się do ...