List do Róży

Droga Rózo!

Od naszego rozstania upłynęło niewiele dni, ale mnie wydaje się, że to wieczność. Myślę tylko o powrocie by być znowu blisko Ciebie. Jak wiesz udałem się na tajemniczą wyprawę w nieznane. Ze wstydem muszę napisać, że chciałem uciec od Ciebie, gdyż byłem zmęczony twoim egocentryzmem i próżnością. Miałem już dość Twoich wymagań i kokietowania mnie, więc zwiedzałem najbliższe planetki i poznawałem ludzi dziwnych, czasami śmiesznych, ale i wartościowych. Jednak z żadnym z nich nie mógłbym zamieszkać.

Dopiero podczas pobytu na Ziemi, ( możesz ją zobaczyć o wschodzie słońca) zamieszkanej przeróżne śmieszne stworzenia, poznałem lisa. To właśnie on uświadomił mi co jest dla mnie najważniejsze, jakie mamy priorytety.

Gdy pewnego dnia spacerowałem po tej pięknej planecie, przybyłem do ogrodu wypełnionego przepięknymi różami. Byłem olśniony tym widokiem. Wszystkie wyglądały tak samo jak ty. Odkryłem, że nie Ty jedna tak pięknie wyglądasz, o czym przekonywałaś mnie ciągle. Lecz po chwili uświadomiłem sobie, jak bardzo tęsknię za tobą. To nie róże z ogrodu były dla mnie ważne, lecz Ty, jesteś dla mnie moją wyjątkową panią. Tamte były podobne do Ciebie tylko zewnętrznie, i na pewno nie będę za nimi tęsknił.
Obserwowałem Cię gdy rozkwitałaś, opiekowałem się Tobą , spełniałem Twoje kaprysy, przez co stałaś mi się najbliższą osobą na świecie. Więzi, która nas połączyła, nie jest w stanie zniszczyć, ani czas, ani przestrzeń.

Dlatego oczekuj mnie wraz z najbliższą kolonią bocianów, wylatujących z kraju o bardzo tajemniczej nazwie Polonia.

Nigdy już Cię nie opuszczę


Na zawsze Twój Mały Ksiaze

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Lektura MAŁY KSIĄŻE Napisz list do róży jako Mały Książę. W liście mamy wyjawić nasze uczucia ( jako mały książe) do róży. Oraz napisać na jakich planetach byliśmy. (List na 2 kartki zeszytu)  Z góry dzięki! Jest to na jutro prosze o szybką odpowiedź.

Lektura MAŁY KSIĄŻE Napisz list do róży jako Mały Książę. W liście mamy wyjawić nasze uczucia ( jako mały książe) do róży. Oraz napisać na jakich planetach byliśmy. (List na 2 kartki zeszytu)  Z góry dzięki! Jest to na jutro p...

Język polski

Napisz w imieniu MAŁEGO KSIĘCIA list do Róży, w którym opowiesz o efektach podróży i opiszesz uczucia do Róży. POTRZEBUJE na jutro. POMOCY

Napisz w imieniu MAŁEGO KSIĘCIA list do Róży, w którym opowiesz o efektach podróży i opiszesz uczucia do Róży. POTRZEBUJE na jutro. POMOCY...

Język polski

Jak Mały Książę umotywowałby swój potrót do Róży w liście zostawionym narratorowi.   (Napisz list do róży) Wszystko w formie listu

Jak Mały Książę umotywowałby swój potrót do Róży w liście zostawionym narratorowi.   (Napisz list do róży) Wszystko w formie listu...

Język polski

LIST TRZEBA NAPISAĆ NA PODSTAWIEKSIĄŻKI: MAŁY KSIĄŻE. Napisz w imienu Małego Księcia list do Róży, w którym opowie jej czego się dowiedział i nauczył się w czasie podróży. NA JUTRO

LIST TRZEBA NAPISAĆ NA PODSTAWIEKSIĄŻKI: MAŁY KSIĄŻE. Napisz w imienu Małego Księcia list do Róży, w którym opowie jej czego się dowiedział i nauczył się w czasie podróży. NA JUTRO...

Język polski

Napisz list do Róży w którym odniesiesz się do podróży Małego Księcia,Czego się nauczył, Co zrozumiał.?   Plisss Napiszcie mi to , bo musze poprawić, bo Pani zobaczyła że wcześniej ściągnełam list z neta xd

Napisz list do Róży w którym odniesiesz się do podróży Małego Księcia,Czego się nauczył, Co zrozumiał.?   Plisss Napiszcie mi to , bo musze poprawić, bo Pani zobaczyła że wcześniej ściągnełam list z neta xd...

Język polski

Napisz w imieniu Małego Księcia list do Róży w którym opowie czego się dowiedział i nauczył w czasie podróży. Napiszcie list jak najszybciej.    

Napisz w imieniu Małego Księcia list do Róży w którym opowie czego się dowiedział i nauczył w czasie podróży. Napiszcie list jak najszybciej.    ...