List do Róży

Droga Rózo!

Od naszego rozstania upłynęło niewiele dni, ale mnie wydaje się, że to wieczność. Myślę tylko o powrocie by być znowu blisko Ciebie. Jak wiesz udałem się na tajemniczą wyprawę w nieznane. Ze wstydem muszę napisać, że chciałem uciec od Ciebie, gdyż byłem zmęczony twoim egocentryzmem i próżnością. Miałem już dość Twoich wymagań i kokietowania mnie, więc zwiedzałem najbliższe planetki i poznawałem ludzi dziwnych, czasami śmiesznych, ale i wartościowych. Jednak z żadnym z nich nie mógłbym zamieszkać.

Dopiero podczas pobytu na Ziemi, ( możesz ją zobaczyć o wschodzie słońca) zamieszkanej przeróżne śmieszne stworzenia, poznałem lisa. To właśnie on uświadomił mi co jest dla mnie najważniejsze, jakie mamy priorytety.

Gdy pewnego dnia spacerowałem po tej pięknej planecie, przybyłem do ogrodu wypełnionego przepięknymi różami. Byłem olśniony tym widokiem. Wszystkie wyglądały tak samo jak ty. Odkryłem, że nie Ty jedna tak pięknie wyglądasz, o czym przekonywałaś mnie ciągle. Lecz po chwili uświadomiłem sobie, jak bardzo tęsknię za tobą. To nie róże z ogrodu były dla mnie ważne, lecz Ty, jesteś dla mnie moją wyjątkową panią. Tamte były podobne do Ciebie tylko zewnętrznie, i na pewno nie będę za nimi tęsknił.
Obserwowałem Cię gdy rozkwitałaś, opiekowałem się Tobą , spełniałem Twoje kaprysy, przez co stałaś mi się najbliższą osobą na świecie. Więzi, która nas połączyła, nie jest w stanie zniszczyć, ani czas, ani przestrzeń.

Dlatego oczekuj mnie wraz z najbliższą kolonią bocianów, wylatujących z kraju o bardzo tajemniczej nazwie Polonia.

Nigdy już Cię nie opuszczę


Na zawsze Twój Mały Ksiaze

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

List do Róży od Małego Księcia!

List do Róży od Małego Księcia!...

Język polski

Napisz w imieniu małego księcia list do róży w ktrym opiszesz przeżycia zwiazane z rozstaniem Omawiamy lekture ,,Mały ksiaże,, dam naj szybkooo

Napisz w imieniu małego księcia list do róży w ktrym opiszesz przeżycia zwiazane z rozstaniem Omawiamy lekture ,,Mały ksiaże,, dam naj szybkooo...

Język polski

Napisz list do róży(KSIĄŻKA "MAŁY KSIĄŻĘ" lub do małego księcia na dowolny temat wybrany przez siebie. Daje naj. PS; Ma to zająć jedną kartke w zeszycie.

Napisz list do róży(KSIĄŻKA "MAŁY KSIĄŻĘ" lub do małego księcia na dowolny temat wybrany przez siebie. Daje naj. PS; Ma to zająć jedną kartke w zeszycie....

Język polski

Napisz w imieniu Małego Księcia list do róży w którym wyjaśnisz czego nauczył cie lis "

Napisz w imieniu Małego Księcia list do róży w którym wyjaśnisz czego nauczył cie lis "...

Język polski

Napisz list do róży w imieniu małego księcia argumentując to że zrozumial ze ją zranił i nie powinien jej zostawić.

Napisz list do róży w imieniu małego księcia argumentując to że zrozumial ze ją zranił i nie powinien jej zostawić....

Język polski

List do Róży od Małego Księcia.

Droga Różo! Zawoja 4.12.2009

Najukochańsza Różo! Pisze do Ciebie ten list, ponieważ chciałbym Ci wszystko wyjaśnić i przeprosić Cię za moje zachowanie.
Podczas mojej podróży spotkałem kilka ciekawych stworzeń, które u�...