Dlaczego tytuł "Opium w rosole"?

Tytuł "Opium w Rosole" oznacza wielkie przywiązanie Aurelii do obiadków u kochających się rodzin. Opium to narkotyk. Jeśli się go raz spróbuje, chce się ponownie go zażyć. Tak samo było z Aurelią - dziewczynka bardzo potrzebowała miłości i rodzinnego ciepła, którego nie okazywała jej matka. Aurelia po pierwszej wizycie u kochającej się rodziny pragnęła ich coraz więcej, ponieważ wtedy okazywano jej miłość, której nigdy nie doznawała. Zachowanie Aurelii nie jest dziwne, ponieważ każdy, kto nie zaznaje miłości w swojej rodzinie, szuka jej gdzieś indziej.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Dlaczego opium, dlaczego w rosole? Wyjaśnienie tytułu utworu Musierowicz "Opium w rosole".

Sądzę, ze książka M. Musierowicz pt. "Opium w rosole" nosi taki tytuł, ponieważ główna bohaterka powieści spędzała dnie na odwiedzinach rodzin w porze obiadowej. Skoro akcja rozgrywa się w Polsce, skoro obiad to charakterystycz...