Charakterystyka Winicjusza.

Charakterystyka Marka Winicjusza

Jednym z głównych i zarazem najciekawszych postaci z powieści H. Sienkiewicza "Quo vadis" jest Marek Winicjusz. Jako powieściowy bohater przechodzi niezwykłą metamorfozę. Z złego, ogarniętego pasją zdobywania władzy patrycjusza i poganina staje się dobrym i prawym człowiekiem.
Z wyglądu Winicjusz odznaczał się piękną i atletyczną sylwetką. Włosy miał ciemne i proste, żołnierską budowę ciała i surową twarz.
Jak każdy niemal młody Rzymianin uwielbiał rozkosz, uczty i inne przyjemności. Przy tym nie posiadał szacunku dla ludzi. Kobiety były dla niego zdobyczami, zabawkami. Gdy jakaś mu się spodobała, musiała się stać jego kochanką. Głównym powodem wyboru nałożnic było oczywiście piękno zewnętrzne. Okrutnie obchodził się ze swoimi niewolnikami,. Traktował ich jak rzeczy, narzędzia bez rozumu i uczyć. Lubił rozpustne życie, uczty, przyjemności i chętnie gościł u Nerona. Do celu zmierzał po trupach, nie było dal niego granic. Był to typowy Rzymianin ? patrycjusz który zna swoje prawa i własną siłę.
Na początku nie kocha Ligii, tylko pożądał jej ciała. Pragną by została jego kochanką. Ale gdy musi jej tyle szukać i wskutek tego przebywać wśród chrześcijan, poznaje smak innego życia i zmienia swój światopogląd. W końcu dostrzega w niewolnikach ludzi, a nie tylko bezmyślne narzędzia. Zaczyna czuć odrazę do Nerona i jego sposobu życia. Gdy pokochał Ligię, zmieniło się jego życie. Dla niej przyjął chrzest. Z poganina zmienił się w prawdziwego chrześcijanina. Marek - dawniej okrutny, bezwzględny człowiek teraz stał się bogobojnym, uczciwym i wrażliwym człowiekiem. Wraz z przemianą Winicjusz staje się niemal wzorem godnym naśladowania.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

charakterystyka winicjusza albo ligii lub patroniusza z lektury Quo vadis na kartke A4 daje naj!!!

charakterystyka winicjusza albo ligii lub patroniusza z lektury Quo vadis na kartke A4 daje naj!!!...

Język polski

charakterystyka winicjusza z quo vadis uwzglednina musi być jego przemiana w formie charakterystyki powtarzam charakterystyki

charakterystyka winicjusza z quo vadis uwzglednina musi być jego przemiana w formie charakterystyki powtarzam charakterystyki...

Język polski

krótka charakterystyka winicjusza ( quo vadis) pilne!!!

krótka charakterystyka winicjusza ( quo vadis) pilne!!!...

Język polski

Charakterystyka Winicjusza.

Marek Winicjusz jest głównym, fikcyjnym bohaterem powieści „Quo Vadis”. Jest młodym patrycjuszem, żołnierzem i krewnym Petroniusza.
Winicjusz jest ideałem męskiej urody; wysoki, harmonijnie zbudowany, muskularny. Wprawiał w zachwyt...

Język polski

Charakterystyka Winicjusza z powieści "Quo vadis".

Winicjusz – postać, która przez cały okres wydarzeń w książce pt. „Quo Vadis” Henryka Sienkiewicza szukała odpowiedniej drogi w życiu. Czy znalazła?
Winicjusz był siostrzeńcem Petroniusza, wysoko postawionego augustianina. Częs...