Napisz list do samej siebie, który przeczytasz za 20 lat. Niech przypomni ci on, tobie dorosłemu, o tym, co jest dla ciebie ważne teraz.

Droga Dorosła (imię)

Nie wiem, czy pamiętasz, ale 20 lat temu, na języku polskim, napisałaś ten list. W ciągu tych lat na pewno dużo się i ciebie zmieniło. Może skończyłaś już studia, pracujesz w swoim wymarzonym zawodzie, masz rodzinę.

To, co do ciebie piszę, ma ci przypomnieć czasy, kiedy byłaś w szkole podstawowej. Denerwowali cię wtedy dorośli, mówiłaś, że nie mają wyobraźni, że kierują się tylko zdrowym rozsądkiem, że nie potrafią przyznać się do błędów. Najbardziej denerwowało cię, że próbują podporządkować sobie młodszych i myślą, że mogą wszystko. Wtedy dla ciebie liczyła się tylko przyjaźń. Uważałaś, że dla dorosłych niekoniecznie.

Mam nadzieję, że z wiekiem nie nabyłaś tych cech, które kiedyś denerwowały cię u osób starszych od ciebie. Chcę, byś do końca życia zapamiętała, że ta wartość nawet w świecie dorosłych jest ważna. Bez tego nie będziesz nic znaczyć Mimo ukończonych studiów, dobrej pracy.

Pewnie mi nie wierzysz. W końcu co może wiedzieć czternastolatka? Rozumiem to. Dlatego przeczytaj jeszcze raz "Małego Księcia". Tę książkę napisał dorosły człowiek, więc może on cię przekona.

Z pozdrowieniami
Młoda (imię)

Dodaj swoją odpowiedź