Tasiemiec, glista, owsik, włosień

1 Tasiemiec:
- ciało płaskie,
-budowa: główka, szyjka, człony,
-nowe człony powstaja w szyjce,
-oddychają beztlenowo,
-są cudzożywne,
-rozmnażają sie płciowo ( obojnak) ,
-wchłania pokarm całym ciałem,
-zarażenie przezskażone mięso ( surowe)
2 Glista ( nicień) :
-aktywne poruszanie,
-ma otwór gębowy i odbytowy,
-rozdzielnopłciowość,
-żywiciel ostateczny,
-zarazamy się przez brudne owoce i warzywa

Samica : ciało jest wałeczkowate, początki i końce są zaostrzone, samica jest większa
Samiec : ma tył zakręcony, samiec jest mniejszy

3 Owsikiem zarazamy się przez brudne ręce ( szczególnie u dzieci).
4 Włosien wywołuje włośnicę. Zarazamy sie dziczyzną ( może spowodować śmierć)

Dodaj swoją odpowiedź
Biologia

Tasiemiec, glista, owsik, włosień

1 Tasiemiec:
- ciało płaskie,
-budowa: główka, szyjka, człony,
-nowe człony powstaja w szyjce,
-oddychają beztlenowo,
-są cudzożywne,
-rozmnażają sie płciowo ( obojnak) ,
-wchłania pokarm całym ciałem,
...

Biologia

5.Przedstawicielami robaków płaskich są: a. pantofelek, glista ludzka b. owsik, włosień spiralny c. tasiemiec uzbrojony, tasiemiec nieuzbrojony d. tasiemiec uzbrojony, ameba Która z tych odpowiedzi jest poprawna? Proszę o szybką odpowiedź.

5.Przedstawicielami robaków płaskich są: a. pantofelek, glista ludzka b. owsik, włosień spiralny c. tasiemiec uzbrojony, tasiemiec nieuzbrojony d. tasiemiec uzbrojony, ameba Która z tych odpowiedzi jest poprawna? Proszę o szybką odpow...

Biologia

Glista ludzka - ściąga

GLISTA LUDZKA.Samica na dzień
sklada 200 tys. jaj.Jaja wraz z kałem
wydostają się na zewnątrz żywiciela.
Żywicielem jest człowiek. Jaja są
zwaną inwazyjne i mogą przeleżeć w
glebie, wodzie kilka lat.A z jaj po <...

Biologia

Choroby pasożytnicze

Pasożytnictwem nazywamy sytuacje biologiczne, w których jeden organizm żyje i rozwija się, wykorzystując inny organizm jako środowisko swego życia i rozwoju. Organizmy, w których pasożyty żyją, czyli organizmy, które dostarczają im miej...

Biologia

Organizmy

Organizmy, w których pasożyty żyją, czyli organizmy, które dostarczają im miejsca bytowania i pokarmu oraz zapewniają ochronę ich rozwoju nazywamy żywicielami lub gospodarzami. Pasożytami człowieka nazywamy takie organizmy żywe, które r...

Biologia

Pasożyty przewodu pokarmowego.

Układ pokarmowy

Układ pokarmowy i układ trawienny. Jest to zespół narządów slużących do pobierania pokarmu, jego trawienia , wchłaniania składników odżywczych i usuwania substancji zbędnych, powstałych w wyniku trawienia lub ...