Zjawisko fizyczne, reakcja chemiczna.

Reakcja chemiczna to proces, w którym powstaje zupełnie nowa substancja o innych właściwościach i budowie.

Zjawisko fizyczne to proces, w którym nie powstają nowe substancje. Substancja może jedynie zmienić określoną cechę: stan skupienia, kształt, gęstość.

Zjawiska fizyczne to na przykład.
Wrzenie wody, topienie wosku, zbicie szyby, powstawanie szronu, zmielenie pieprzu, skraplanie pary wodnej, zamarzanie rtęci (w temperaturze -39 stopni C), rozbicie jajka.

Reakcje chemiczne to na przykład:
Spalanie węgla, kwaśnienie mleka, rdzewienie żelaza, spalanie świecy, oddychanie, otrzymywanie karmelu z cukru, kwaśnienie śmietany.

Dodaj swoją odpowiedź
Chemia

1. Uzupełnij zdanie: Reakcja chemiczna, czyli przemiana chemiczna, polega na tym że..................................................................................... , np.:......................... , ........................... . 2. Podkreśl poprawne

1. Uzupełnij zdanie: Reakcja chemiczna, czyli przemiana chemiczna, polega na tym że..................................................................................... , np.:......................... , ........................... . 2. Podkreśl...

Chemia

Oceń prawdziwość zdań (P/F) 1.Podgrzewanie mleka to zjawisko fizyczne. 2.Topnienie lodu to reakcja chemiczna. 3.Pieczenie ciasta to reakcja chemiczna. 4.Rozdrabnianie cukru na cukier puder to zjawisko fizyczne. 5.Rdzewienie żelaza to zjawisko fizycz

Oceń prawdziwość zdań (P/F) 1.Podgrzewanie mleka to zjawisko fizyczne. 2.Topnienie lodu to reakcja chemiczna. 3.Pieczenie ciasta to reakcja chemiczna. 4.Rozdrabnianie cukru na cukier puder to zjawisko fizyczne. 5.Rdzewienie żelaza to zjaw...

Chemia

Co to jest zjawisko fizyczne ? co to jest reakcja chemiczna ? Czym zjawisko fizyczne różni się od reakcji chemicznej ?

Co to jest zjawisko fizyczne ? co to jest reakcja chemiczna ? Czym zjawisko fizyczne różni się od reakcji chemicznej ?...

Chemia

Zjawisko fizyczne, czyli przemiana fizyczna, polega na tym,że.................np. Reakcja chemiczna, czyli przemiana chemiczna, polega na tym, że..................np.

Zjawisko fizyczne, czyli przemiana fizyczna, polega na tym,że.................np. Reakcja chemiczna, czyli przemiana chemiczna, polega na tym, że..................np....

Chemia

Powstawanie rdzy do reakcja chemiczna czy zjawisko fizyczne?

Powstawanie rdzy do reakcja chemiczna czy zjawisko fizyczne?...