Charakterystyka Marka Osińskiego - Czarne stopy

Marek Osiński jest głównym bohaterem książki Seweryny Szmaglewskiej "Czarne stopy". Należał do zastępu Czarnych Stóp. Był najmłodszym z harcerzy w swojej grupie. Opiekował się nim człowiek nazwany przez kolegów Marka - Brodaczem. Jego opiekun był pijakiem, odesłał Marka do internatu. Stwierdził, że jego podopieczny za dużo kosztuje. Nie opiekował się nim należycie. Marek nie miał rodziców, którzy mogli go pocieszyć lub wesprzeć.

Był nieśmiały, bał się, że inni chłopcy go nie zaakceptują. Czytał dużo książek Żeromskiego. Na obozie został bibliotekarzem. Znał i umiał wymienić pisarzy związanych z Górami Świętokrzyskimi. Był pomysłowy i uzdolniony artystycznie. Z Bochenkiem i Korkiem zrobili kukły "Rady Drużyny". Wymyślił również nazwę zastępu. Dyskrecja była jego dobrą stroną. Nie ujawnił drużynowemu swojej trudnej sytuacji w rodzinie.

Marek opiekował się ranną wyżlicą i jej szczeniakami. Pokazał w ten sposób, że jest opiekuńczy i troskliwy. Był spostrzegawczy i sprawny, wygrał podchody. Marek cały czas wpadał w kłopoty. Był pechowcem. Uczciwość była mocną stroną Marka. Źle się czuł, gdy oskarżono go o kradzież serdelków. Chciał udowodnić swoją niewinność.

Sądzę, że Marek mógłby zostać moim przyjacielem, ponieważ był opiekuńczy, troskliwy i uczciwy.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Charakterystyka Marka Osińskiego z książki "Czarne stopy"

Charakterystyka Marka Osińskiego z książki "Czarne stopy"...

Język polski

Charakterystyka Marka Osińskiego "Czarne Stopy" Seweryny Szmaglewskiej.

Marek Osiński jest bohaterem książki ,,Czarne Stopy" Seweryny Szmaglewskiej. Należał on do zastępu Czarnych Stóp. Nie miał rodziców więc miał opiekuna który był alkoholikiem i który oddał go do internatu.
Na temat wyglądu ni...

Język polski

Charakterystyka Marka Osińskiego.

Marek Osiński jest bohaterem książki pt.: „Czarne Stopy”
Gdy jego mama zmarła, dostał opiekuna, który okazał się alkoholikiem. Marek jest zamknięty w sobie, ale z charakterem buntownika. Andrzej Wróbel postanowił zabrać Marka n...

Język polski

Charakterystyka Marka Osińskiego

Marek Osiński jest to główny bohater książki Seweryny Szmaglewskiej pt. "Czarne Stopy". Należy do zastępu czarnych stóp.

Opiekował się nim człowiek wiecznie pijany, lecz odesłał go do internatu. Stwierdził, że jego...