Z którą z postaci mogłabym się zaprzyjaźnić i dlaczego - charakterystyka Uli Zalewskiej

Urszula Zalewska jest jedną z bohaterek powieści Ireny Jurgielewiczowej p.t. "Ten obcy". Ula ma około trzynastu lat, jest półsierota i mieszka razem z ciotkami w Warszawie. Wakacje spędza z ojcem, lekarzem, w Olszynach. Szanuje go, lecz nie utrzymuje z nim bliskiego kontaktu. Mama Uli zmarła, a dziewczyna ma żal do ojca, że ten powtórnie się ożenił.

Ulka ma wiecznie zamyślone oczy oraz piękne, jasne włosy. Jest niewysoka i wyróżnia ją szczupła, zgrabna sylwetka. Zazwyczaj ubiera się w letnie, zwiewne sukienki.

Jej największą zaletą jest silna wola, którą wykazała, szczególnie kiedy odmówiła przyjaciołom kradzieży jabłek. Ma również duże skłonności do refleksji. Bardzo często rozmyślała o ważnych dla niej sprawach, lecz wstydziła się porozmawiać o tym z przyjaciółką Pestką. Niekiedy chciała nawiązać rozmowę o trapiących ją problemach, niestety kończyło się to niepowodzeniem. Świadczy to o jej głębokim skryciu wewnętrznym oraz lęku przed wyrażaniem własnych uczuć i poglądów.

Urszula ma bardzo dobre serce i kocha zwierzęta. Chętnie pomogła Zenkowi podczas jego pierwszej wizyty na wyspie, zaprowadziła go do lekarza oraz troszczyła się o niego. Lubi pomagać, ale nie chce być w centrum zainteresowania. Swą miłość do zwierząt okazała karmiąc i pomagając Dunajowi. Oswoiła go oraz pozwoliła zapomnieć o wyrządzonych mu przez ludzi krzywdach. Bardzo się do niego przywiązała i traktowała psa jak swojego.

Nie chciała być w środku zainteresowania, więc trzymała się na uboczu, gdzie znacznie lepiej się czuła. Nikt jednak nie brał pod uwagę jej zdania. Powszechnie było wiadome, że podporządkuje się Pestce i zrobi to samo, co ona. Wyróżniała ją także skrytość i nieśmiałość. Na myśl o rozmowie z nieznajomym, rumieniła się. Ula nie jest wygadaną dziewczyną. Nie plotkowała i nie krytykowała. Tajemniczości dodawała jej magicznego, dziewczęcego uroku. Była miła i sympatyczna w stosunku do swoich rówieśników. Dorosłych traktowała z szacunkiem. Również inni byli przyjaźnie wobec niej nastawieni.

Postać Urszuli bardzo mi się spodobała. Podziwiam w niej silną wolę oraz cierpliwość. Chciałabym się z nią zaprzyjaźnić, ponieważ mamy podobne charaktery. Myślę, że mogłybyśmy znaleźć wiele wspólnych tematów do rozmowy.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Charakterystyka Uli Zalewskiej.

Z którą z postaci mogłabym się zaprzyjaźnić i dlaczego - charakterystyka

Urszula Zalewska jest jedną z bohaterek powieści Ireny Jurgielewiczowej p.t. "Ten obcy".
Ula ma około trzynastu lat, jest półsieorotą i mie...