Charakterystyka Romea Monteki.

Romeo jest jednym z dwóch głównych bohaterów dramatu W. Szekspira pt. "Romeo i Julia". Ten niespełna dwudziestoletni młodzieniec należał do znanego i zamożnego rodu Montekich, który od dawna mieszkał w Weronie i nie był zaprzyjaźniony z rodem Kapuletich. Chłopak za swych przyjaciół miał Banwolia i Merkucja.

Bohater ten był przez niektórych uważany za bardzo pięknego i urodziwego mężczyznę. Miał jasną i nieskazitelną cerę, a jego oczy onieśmielały niejedną damę. Mamka córki Kapuleta sama również twierdziła: "Ma wprawdzie twarz gładszą niż nie jeden... Ale oczy niech się wszystkie inne schowają".

Jego rażącą wadą była zdecydowanie kochliwość. Mianowicie Romeo w jednej chwili nie widział świata poza Rozaliną, a trochę później liczyła się dla niego tylko Julia. Chłopak bardzo często ulegał swoim emocjom. Któregoś razu dał się sprowokować, pozbawił życia wroga i po słowach księcia Werony: "Banitujemy go na zawsze stąd", został na zawsze wygnany z miasta. Poza tym cechowała go również ogromna odwaga, która narażała chłopaka na niebezpieczeństwa. Był wielce mężny i honorowy. Swoich rodziców bardzo kochał i prawie nigdy ich nie okłamywał, dlatego ogromnie cierpiał, gdy spotykał się z Julią, chociaż z drugiej strony sprawiało mu to wielką radość. Związek Romea z dziewczyną, bardzo go odmienił. Z niedojrzałego i skłonnego do bójek chłopaka, przerodził się w czułego, szarmanckiego i szlachetnego mężczyznę. Był bardzo oddany swojej żonie i wyznał jej, że nic nie może stanąć na drodze ich miłości.

Młodzieniec zginął, myśląc, że już nigdy nie ujrzy swojej małżonki, która udawała martwą, by móc uciec do chłopaka. Nie wiedząc, że "śmierć była zaplanowana" Romeo kupił od aptekarza truciznę i się otruł. Bohatera tego uważam, za postać pozytywną, ponieważ dzięki niemu wiem, jak wygląda prawdziwa miłość, ale również wynoszę przestrogę, jakże nieszczęsne może ona nieść za sobą konsekwencje.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Charakterystyka Romea Monteki

Romeo to główny bohater dramatu Williama Szekspira pt. "Romeo i Julia". Pochodzi z bogatego rodu Montekich, w obronie którego jest gotów walczyć na śmierć i życie.

Niewiele wiemy o wyglądzie zewnętrznym młodzieńca. Możemy si�...

Język polski

Charakterystyka Romea Monteki.

Romeo Montekio był głównym bohaterem książki Williama Szekspira pt. ?Romeo i Julia?. Romeo był młodym, przystojnym oraz kochliwym romantykiem, a zarazem mieszkańcem Verony. Był dobrze zbudowany tak więc pojedynki nie sprawiały mu większy...

Język polski

Charakterystyka Romea Monteki.

Romeo pochodził z rodu Mintekich. Był szlachcicem. Jego dwaj przyjaciele to Merkucio i Benwolio. Odznaczał się urodą -uważano go za przystojnego. Miał około 20 lat, nie znamy jego dokładnego wieku. Mieszkał w Veronie. Romeo początkowo by�...

Język polski

Charakterystyka Romea Monteki.

Romeo Monteki jest głównym bohaterem dramatu pt."Romeo i Julia" Williama Szekspira.
W książce nie ma podanych wiadomości o Romeo typu: jego wiek, wygląc. Jednak wiemy, że pochodzi on z zamożnej rodziny.
Romeo na początku...

Język polski

Charakterystyka Romea.

Jednym z głównych bohaterów tragedii pt. ?Romeo i Julia? jest Romeo Monteki, syn możnego rodu z Werony- Montekich, którzy są skłóceni z rodem Kapuletich. W czasie trwania akcji sztuki może mieć on ok. 16 lat. Był zakochany ze wzajemności...