Pan Tomasz z "Katarynki".

Pan Tomasz jest z zawodu adwokatem.Mieszka od samotnie w ogromnym bogato wyposarzonym mieszkaniu.Jest samotny ponieważ nigdy nie mógl znaleźć czasu aby się ożenic.Jest eleganckim mężczyzną w średnim wieku.Ma jasnoszare krótkie włosy nie jest on zbytnio wysoki. Zawsze chodzi elegancko ubrany.Interesuje się on muzyką i malarstwem w jego mieszkaniu jest wiele pięknych obrazów i fortepian na którym grał sam Shopen.Uważam, ze pan Tomasz jest bardzo dobrym człowiekiem.Świadczy o tym to, że postanowił poświęcić się i znosić dźwięki katarynki tylko dlatego, że chciał sprawić przyjemność i umilić życie niewidomej dziewczynce. Zaczął nawet płacić stróżowi, aby codziennie sprowadzał kataryniarzy, specjalnie dla dziewczynki. Można go nazwać altruistą ponieważ poświęcił się dla dziecka, kierował się jego dobrem, nie zważając na swoje upodobania. Moim zdaniem jest wzorem do naśladowania ponieważ jest wrażliwy na czyjąś krzywdę i współczujący.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Pan Tomasz z "Katarynki".

PAN TOMASZ

Wygląd zewnętrzny:

Pan Tomasz jest to starszy człowiek z zawodu prawnik, który mieszka sam w dużym i dobrze wyposażonym mieszkaniu na ulicy miodowej w Warszawie. Jest samotny, ponieważ najpierw nie mógł znaleź�...

Język polski

Porównanie Pana Tomasza z "Katarynki" z narratorem "Kamizelki".

Odwołaj się do haseł pozytywistów polskich.Zanim zacznę porównywac narratora z "Kamizelki"do Pana Tomasza z "Katarynki" pokrótce przedstawię fabuły obu wspomnianych przeze mnie nowel Prusa.
Nowelę pt. "Kamizel...

Język polski

Charakterystyka pana Tomasza- bohatera "Katarynki" Bolesława Prusa

Charakterystyka pana Tomasza- bohatera ,,Katarynki,, Bolesława Prusa
Głównym bohaterem noweli pod tytułem ,,Katarynka,, autorstwa polskiego pisarza Bolesława Prusa jest starszy jegomość- pan Tomasz.
Z zawodu adwokat, od wielu lat prz...

Język polski

Dopisz zakończenie "Katarynki" Bolesława Prusa.

Pan Tomasz stał w oknie i smutno patrzył na deszcz, który monotonicznie stukał w parapet.
- Eh, jesień przyszła – westchnął i zasunął ciężkie kotary. W pokoju zrobiło się ciemno, starszy pan sięgnął więc po stojącą na stol...

Język polski

Charakterystyka pana Tomasza - bohatera "Katarynki".

Głównym bohaterem "Katarynki" Bolesława Prusa jest pan Tomasz, mieszkający w Warszawie przy ulicy Miodowej. Był kawalerem i mecenasem.
Pan Tomasz o rumianej twarzy, szpakowatych bakach oraz swych siwych, delikatnych oczach przyci...