Charakterystyka Ernesta Nemeczka

Ernest Nemeczek to bohater powieści Molwaera "Chłopcy z Placu Broni". Nemeczek pochodził z biednej rodziny. Nie miał rodzeństwa, często chorował w dzieciństwie, miał lat 11. Ulubioną jego zabawa było przesiadywanie na placu i gra w kulki. Nemeczek był cichy i spokojny. Koledzy przez to traktowali go inaczej, wręcz gorzej, niesprawiedliwie. Ale bardzo zależało mu na uznaniu kolegów i postanowił ryzykować w tej walce własnym życiem.

Będąc w bandzie Czerwonoskórych zaszkodziła mu kąpiel w lodowatej wodzie. Przeziębienie zmierzało do ciężkiej choroby. Mimo wielkiego osłabienia zebrał siły, wstał z łóżka, by pomóc chłopakom w walce o Plac Broni. Niestety, było to fatalne w skutkach. Nemeczek zasłabł na placu boju i przypłacił to życiem. Zmarł, ale ocalił swą odwagę, honor, imię. Wnet chłopcy dostrzegli jakiego to mieli bohatera w swoim gronie.

W powieści Nemeczek jest przedstawiony jako bohater. Wprawdzie jest chłopcem niepozornym, ale honorowym i bardzo dzielnym. Można o ni powiedzieć: mały wielki człowiek. Zasługuje na podziw i uznanie.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Na którym rozdziale jest charakterystyka. Ernesta Nemeczka? To pilne błagam szybko!

Na którym rozdziale jest charakterystyka. Ernesta Nemeczka? To pilne błagam szybko!...

Język polski

Charakterystyka Ernesta Nemeczka "Chłopcy z placu broni".

Ernest Nemeczek to główny bohater powieści Ferenca Molnara pt. "Chłopcy z Placu Broni".

Jego mama jest bezrobotna, natomiast ojciec zajmuje się szyciem ubrań. Nemeczek miał niski wzrost. Był chłopcem znacznie mniejszym od swoich k...

Język polski

Charakterystyka Ernesta Nemeczka

Ernest Nemeczek to bohater powieści "Chłopcy z Placu Broni". Pochodził z ubogiej krawieckiej rodziny. Nemeczek to mały blondynek blady na twarzy. Był wątły, niepozorny i bardzo chorowity dlatego nie wzbudzał sympatii do swoich kolegów.

Język polski

"Chłopcy z placu broni" - charakterystyka Ernesta Nemeczka

Ernest Nemeczek to syn biednego krawca Andrasza Nemeczka, uczeń czwartej klasy gimnazjum. Był chłopcem niewielkiego wzrostu, drobnym blondynem, raczej wątłym, słabym.

Małego Nemeczka pozostali Zbieracze Kitu traktowali z wyższości...

Język polski

Charakterystyka Ernesta Nemeczka - Chłopcy z Placu Broni


Ernest Nemeczek jest głównym bohaterem książki "Chłopcy z Placu Broni". To 11-letni chłopiec, który mieszkał wraz z rodzicami na ulicy Rakoszańskiej 3. Jego ojciec był ubogim krawcem, a matka gospodynią domową.

Był ładnym...

Język polski

Opisz Ernesta Nemeczka (wygląd,cechy,charakterystyka)z książki ,,Chłopcy z placu broni"

Opisz Ernesta Nemeczka (wygląd,cechy,charakterystyka)z książki ,,Chłopcy z placu broni"...