Charakterystyka Ernesta Nemeczka "Chłopcy z placu broni".

Ernest Nemeczek to główny bohater powieści Ferenca Molnara pt. "Chłopcy z Placu Broni".

Jego mama jest bezrobotna, natomiast ojciec zajmuje się szyciem ubrań. Nemeczek miał niski wzrost. Był chłopcem znacznie mniejszym od swoich kolegów z Placu Broni.

Był chłopcem posłusznym. Tę zaletę możemy dostrzec w sytuacji, gdy w Ogrodzie Botanicznym na rozkaz Feriego Acza musiał zanurzyć się w chłodnej wodzie. Bez najmniejszego słowa sprzeciwu wszedł do jeziora i zanurzył się w nim aż po szyję. Wykazał się wielką odwagą, gdy postanowił sam wybrać się do obozu Czerwonoskórych. Chłopczyk zdolny był także do altruizmu. Podczas wojny mimo tego, że był bardzo chory poświęcił się dla ojczyzny. Był w stanie także przebaczać. Kiedy dowiedział się o zdradzie Gereba potrafił mu wybaczyć ten niegodziwy czyn. Mało tego uchronił go przed karą, mówiąc jego ojcu, że ich kolega nie jest zdrajcą.

Moim zdaniem postać Ernesta Nemeczka jest zachwycająca i godna wzorowania się na niej. Chłopiec nie miał wad. Gdybym miała szansę, chętnie zaprzyjaźniłabym się z nim, ponieważ był bardzo koleżeński. Dlaczego tacy ludzie muszą umierać? Myślę, że w dzisiejszych czasach nie ma już takich cudownych ludzi, jak on.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Charakterystyka Ernesta Nemeczka (Chłopcy z Placu Broni) według planu:       1.Przedstawienie postaci    2.Wyglad zewnetrzny    3.Cechy charakteru    4.Stosunek kolegów do Ernesta    5.Moja ocena postaci    Ps.:Plisss pomóżcie :* 

Charakterystyka Ernesta Nemeczka (Chłopcy z Placu Broni) według planu:       1.Przedstawienie postaci    2.Wyglad zewnetrzny    3.Cechy charakteru    4.Stosunek kolegów do Ernesta    5.Moja ocena postaci    Ps.:Plisss pomóżcie :*�...

Język polski

Charakterystyka. Ernesta nemeczka chłopcy z placu broni moja ocena pls potrzrbne

Charakterystyka. Ernesta nemeczka chłopcy z placu broni moja ocena pls potrzrbne...

Język polski

Charakterystyka Ernesta Nemeczka "Chłopcy z placu broni".

Charakterystyka Ernesta Nemeczka "Chłopcy z placu broni"....

Język polski

Charakterystyka Ernesta Nemeczka "chłopcy z placu broni" nie kopiować prosze

Charakterystyka Ernesta Nemeczka "chłopcy z placu broni" nie kopiować prosze...

Język polski

Charakterystyka Ernesta Nemeczka 'Chłopcy z placu broni ,,

Charakterystyka Ernesta Nemeczka 'Chłopcy z placu broni ,,...

Język polski

Charakterystyka Ernesta Nemeczka ,,Chłopcy z Placu Broni' proszę!!!

Charakterystyka Ernesta Nemeczka ,,Chłopcy z Placu Broni' proszę!!!...