Przemówienie pt: "Dlaczego powinniśmy uczyć sie języków obcych?"

W tym przemówieniu chciałabym przedstawić obecną sytuacje szkół i znajdujących się w niej uczniów. Dlaczego powinniśmy się uczyć języków obcych? Takie pytania zadaje sobie wielu przeważnie młodych ludzi. Młodzież w szkole zmuszana jest do nauki języków obcych i nieraz zastanawiamy się, czy warto się uczyć. Z chwilą wejścia polski do Unii Europejskiej otworzyły się nowe rynki pracy, ale tylko ludzie, którzy oprócz wykształcenia znają języki obce będą mogli liczyć na pracę za granicą. W dzisiejszych czasach praktycznie w każdym zawodzie wymagana jest znajomość języków obcych. Chcąc znaleźć dobrą pracę, musimy znać przynajmniej język angielski lub niemiecki. Należy pamiętać również, ze podróżowanie po obcych krajach jest przyjemniejsze i bezpieczniejsze. Gdyby nie nauka języków, nie umielibyśmy porozumieć się z obcokrajowcami w podstawowych sprawach. Bardzo nieraz przydatnych w podróży. Dlatego też uważam, że warto uczyć się języków, ponieważ znając język możemy zrozumieć piosenki zagranicznych wykonawców, możemy oglądać filmy, różne ciekawe programy na zagranicznych kanałach. Często są one na dużo wyższym poziomie niż te wyświetlane w kraju. Kończę i mam nadzieje, że z moich argumentów które podałam jasno wynika, iż młodzież powinna się uczyć języków obcych.

Dodaj swoją odpowiedź