Charakterystyka Jana Pawła II postaci, która w swoim życiu kierowała się tolerancją, szacunkiem i dbała o dobro innych.

Jan Paweł II - Karol Wojtyła. Papież od 16 października 1978 r. Jego matka to Emilia Kaczorowska, a ojciec Karol Wojtyła. Miała dwoje starszego rodzeństwa: brata Edmunda, który zmarł w 1932 r. i siostrę Olgę, która zmarła tuż po urodzeniu w 1914 r. W wieku 9 lat stracił matkę, a w wieku 21 lat ojca.

Za młodu dobrze zbudowany, wysoki mężczyzna o brązowych oczach. Był bardzo wysportowany. Latem często grał w piłkę nożną, zimą lubił jeździć na nartach. Z wiekiem pod wpływem chorób i przeżyć jego sylwetka stała się zgarbiona, a twarz lekko skrzywiona.

Karol Wojtyła miał wesołe usposobienie. Podczas spotkań z młodzieżą zawsze żartował, co sprawiało, że młodzież bardzo lubiła papieża i jego przemówienia. Był dla młodzieży wzorem do naśladowania. Wojtyła był energiczny. Miał wrodzony optymizm i pracowitość.

Karol to bardzo inteligentny mężczyzna. Znał ponad 20 języków. Interesował się teatrem. Już podczas nauki w gimnazjum brał udział w przedstawieniach Kółka Teatralnego. Karol tworzył własną poezję.

Jan Paweł II był człowiekiem tolerancyjnym. Kochał wszystkich ludzi, bez względu na ich rasę czy majątek. Odbył wiele podróży do krajów, których nigdy przedtem nie odwiedził żaden papież. Między innymi, były to również kraje, które wyznają inną religię. Niestety niektóre nie chciały wizyty papieża, jednak ten nadal odnosił się do nich z szacunkiem. Jan Paweł II dbał o dobro innych. Starał się pogodzić religie dla dobra ludzi. Był bardzo silny i wytrwały. Nawet po zamachu na jego życie nie skrył się, lecz dalej pełnił swoją misję.

Karol kochał wszystkich ludzi. Traktował ich jak przyjaciół. Nikogo nie wyróżniał. Każdy człowiek był dla niego tak samo ważny.

Papież był wzorem miłości, dobroci oraz szczerej wiary. W dzisiejszych czasach nie ma już ludzi o tak pięknych cechach, jakie posiadał nasz rodak, papież Jan Paweł II - Karol Wojtyła.

Dodaj swoją odpowiedź