Dlaczego Papkin jest postacią komiczną? - rozprawka.

Józef Papkin to jeden z bohaterów "Zemsty" A.Fredry. Był on biednym człowiekiem, lecz umiał poradzić sobie w życiu. W istocie był łatwowierny, można go było przekupić za kielich dobrego wina i jadła. Bardzo się przechwalał i wyolbrzymiał swoje skromne czyny, które tak naprawdę nie miały żadnego znaczenia. A więc, dlaczego Papkin jest postacią komiczną? Co takiego nas śmieszy, gdy się o nim rozmawia? Odpowiedź na to pytanie daje wiele do myślenia, więc postaram się wyjaśnić to na podstawie poniższych argumentów.

Zacznę od tego, że bohater śmieszy już samym wyglądem. Należy dodać, że ubiera się po francusku. Nosi krótkie spodnie i buty okrągłe do pół łydki. Na głowie zazwyczaj nosi trójkątny i spłaszczony kapelusz. Zaś pod jego pachami widnieją dwa pistolety. Nie jest to ubiór należący do szlachcica ani arystokraty, za jakiego uważał się Papkin. Tym bardziej że jego strój nie zaliczał się do nowych, co było widać.

Po drugie nie grzeszył mądrością. Dał sobie wmówić, że Rejant go otruł, a poza tym wziął bardzo poważnie kpiny Klary, do której żywił uczucie. Bardzo często opowiadał historię nieprawdziwe i niedorzeczne, które nie miały żadnego sensu.

Istotny również jest fakt, że Papkin był bardzo tchórzliwy, np. wtedy, gdy miał stoczyć walkę o mur graniczny. Oczywiście tego nie zrobił, tylko po zakończeniu całej akcji wyszedł z ukrycia, po czym udawał odważnego i walecznego. Zawsze starał się uznawać rację silniejszego, ponieważ wtedy miał pewność, że nic mu nie grozi.

Według mnie Papkin z całą pewnością jest postacią komiczną, co udowodniłam powyższymi argumentami. W każdej komedii muszą być takie osoby, jak ten bohater, ponieważ bez tego nie istniałaby komedia.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Czy Józef Papkin jest postacią komiczną?-rozprawka

Józef Papkin to jeden z bohaterów "Zemsty" A. Fredry. Była to postać łatwowierna i przekupna. Bardzo się przechwalał i wyolbrzymiał swoje czyny, które tak naprawdę nie miały najmniejszego znaczenia. Papkin był biedny, ponieważ nie posia...

Język polski

Dlaczego Papkin (z "zemsty") jest postacią komiczną ? proszę chociaż o podanie argumentów, a resztę sam jakoś napisze. Prosze o nie podawanie odp. z internetu lub innych zadań. @@@@@@DAM NAJ@@@@@@@ rozprawka

Dlaczego Papkin (z "zemsty") jest postacią komiczną ? proszę chociaż o podanie argumentów, a resztę sam jakoś napisze. Prosze o nie podawanie odp. z internetu lub innych zadań. @@@@@@DAM NAJ@@@@@@@ rozprawka...