Charakterystyka Aurelii Jedwabińskiej "Opium w rosole".

Charakterystyka Aurelii Jedwabińskiej
Aurelia Jedwabińska to główna bohaterka powieści Małgorzaty Musierowicz pt:"Opium w rosole". Miała 6 lat i wraz z rodzicami mieszkała w Poznaniu. Nie chodziła do przedszkola. Na co dzień zajmowała się nią Pani Lisiecka.
Dziewczynka miała ciemne włosy ,wyraziste oczy i spiczasty,cieniutki nosek. . Na jej twarzy zawsze widniał szeroki uśmiech. Była szczupła. Nóżki miała niczym zapałki. Najczęściej ubierała się w płaszczyk i drogie, zagraniczne botki.
Aurelka była wesołym , pogodnym i spontanicznym dzieckiem. Miała duże poczucie humoru. Radosna, zawsze umiała wszystkich rozbawić i pocieszyć. Była gadatliwa, opowiadała wiele wymyślonych historii. Wścibska zadawała mnóstwo pytań . Zyskała sympatię wielu ludzi, którzy uważali, że jest wyjątkową osobą.
Jednak miała drugie, zupełnie inne oblicze. W domu z wesołej i radosnej Aurelia zmieniała się w ciche, nieśmiałe dziecko. Była smutna i przygnębiona, ponieważ była odrzucona przez swoich rodziców, którzy ciągle byli zapracowani i nie poświęcali jej czasu.Jej matka uważała, że jest nieposłusznym, egoistycznym dzieckiem. Nie dawała jej ciepła,którego tak bardzo potrzebowała,więc Aurelia szukała miłości u innych szczęśliwych rodzin, chodząc do nich na obiadki. Czuła się tam akceptowana i bezpieczna.Przedstawiała się tam jako Genowefa. Przybierała różne nazwiska, ponieważ nie chciała by ktoś wiedział, kim naprawdę jest. Przez swoje uosobienie zyskała wielu przyjaciół. Myślę, że najlepiej było jej w towarzystwie Kreski, u której zawsze mogła znaleźć oparcie.Dzięki ludziom, których spotkała na swojej drodze,tworzyła oczy swojej matce. Ewa Jedwabińska zrozumiała, że miłość jest ważniejsza od pieniędzy i postanowiła naprawić swoje błędy.
Aurelia jest bohaterką,która spodobała mi się najbardziej w książce pt: "Opium w rosole". Uważam, że to wyjątkowa osoba. Podziwiam jej zachowanie i to jak poradziła sobie w tak trudnej sytuacji. Jak na dziecko była bardzo dojrzała i świetnie radziła sobie z problemami.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Charakterystyka Aurelii Jedwabińskiej "Opium w rosole".

Aurelia Jedwabińska to główna bohaterka książki Małgorzaty Musierowicz pt.: "Opium w Rosole". Była to córka Ewy - nauczycielki matematyki i Eugeniusza - intelektualisty. Dziewczynka mieszkała w Poznaniu na Osiedlu Norwida. Miała ...

Język polski

Charakterystyka Aurelii Jedwabińskiej "Opium w rosole".

Aurelia Jedwabińska to bohaterka powieści Małgorzaty Musierowicz pt. ?Opium w rosole?. Dziewczynka była jedyną córką Ewy i Eugeniusza Jedwabińskich, bardzo zapracowanych ludzi, którzy na całe dnie pozostawiali ją pod opieka sąsiadki. Mia...

Język polski

Charakterystyka Aurelii Jedwabińskiej (Genowefy) z ks. pt. "Opium w rosole" Małgorzaty Musierowicz

Charakterystyka Aurelii Jedwabińskiej
Postać Aurelii Jedwabińskiej poznaliśmy w ks Małgorzaty Musierowicz " Opium w rosole". Dziewczynka mieszkała w Poznaniu wraz z rodzicami na osiedlu Norwida. Miała 6 lat. Matka (Ewa Jedwabiń...

Język polski

"Opium w rosole" charakterystyka Aurelii Jedwabińskiej.

Charakterystyka Aurelii Jedwabińskiej

Główną bohaterką książki pt."Opium w rosole" jest Aurelia Jedwabińska ,jest to córka Ewy i Eugeniusza Jedwabińskich.
Aurelia była drobną i chudą dziewczynką o brzydkiej wy...

Język polski

Małgorzata Musierowicz "Opium w rosole" - charakterystyka Aurelii Jedwabińskiej.

To mój pierwszy tekst na tej stronce więc prosiłabym o komentarze co
o nim sądzicie ;)

Aurelia Jedwabińska jest główną bohaterką książki "Opium w rosole" Małgorzaty Musierowicz.
Dziewczynka ma ok. 6lat. Aureli...