Charakterystyka Adasia Cisowskiego.

Głównym bohaterem książki pt."Szatan z siódmej klasy" jest Adaś Cisowski. Był synem warszawskiego lekarza, miał czworo rodzeństwa. Chłopiec uczęszczał do siódmej klasy. Autor tak go opisuje: "Był to nieforemny chłopak, nieco pękaty, z rozmierzwioną czupryną, sądząc po Jego budowie musiał być sprężysty i silny. Spojrzenie miał śmiałe i dziwnie przenikliwe. Przemawiał głosem miękim i melodyjnym." Adaś był ładnym chłopcem, miał niebieskie, duże oczy i zawsze uśmiechniętą twarz. Adaś Cisowski to sympatyczny i interesujący bohater. Był oddanym przyjacielem, chłopcem ambitnym o dużym poczuciu humoru i uczciwości. Nieraz pakował się w rozmaite kłopoty, ale dzięki swojemu sprytowi i inteligencjii szybko z nich wychodził. Jego genialne pomysły zadziwiały wszystkich a najbardziej profesora Gąsowskiego. Adaś to obdarzony odwagą chłopiec, który dla innych był w stanie poświęcić zdrowie a nawet nie unikał sytuacjii, które stanowiły zagrożenie dla Jego życia. Tak stało się wtedy, kiedy chłopiec wraz z panną Wandą postanowił złapać bandytę. Adaś był mistrzem w rozwiązywaniu zagadek. Był chłopcem wesołym i uśmiechniętym zawsze. Dzięki poczuciu humoru potrafił rozładować nawet najbardziej napiętą sytuację. Adam Cisowski zwracał się do wszystkich z wielkim szacunkiem a najbardziej do profesora Gąsowskiego. Mówił do niego: "Mój kochany, miły profesorze". Był koleżeński i kulturalny wobec swoich rówieśników. Udzielał pomocy tym, którzy Jej potrzebowali. Wiele osób go podziwiało i darzyło zaufaniem.

TO NIE KONIEC !!!!!!!!!!!
Samoocenę napiszcie sami !!!!!!!!!!!!

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

1 charakterystyka Adasia Cisowskiego "Szatam z 7 klasy" 2 charakterystyka rodziny 3 charakterystyka Profesora :> 4 Zachcecic kogos do przeczytania lektury:> 5 zastosuj akapity:> 6 Bardzo dziękuje

1 charakterystyka Adasia Cisowskiego "Szatam z 7 klasy" 2 charakterystyka rodziny 3 charakterystyka Profesora :> 4 Zachcecic kogos do przeczytania lektury:> 5 zastosuj akapity:> 6 Bardzo dziękuje...

Język polski

Charakterystyka Adasia Cisowskiego z "Szatan z siódmej klasy' Niech udziela się ten kto to przeczytał -Nauczyciel ma tego nie znać Najlepsza odp i 50pkt

Charakterystyka Adasia Cisowskiego z "Szatan z siódmej klasy' Niech udziela się ten kto to przeczytał -Nauczyciel ma tego nie znać Najlepsza odp i 50pkt...

Język polski

Charakterystyka Adasia Cisowskiego z ksiąrzki pt:Szatan Z Siódmej Klasy

Charakterystyka Adasia Cisowskiego z ksiąrzki pt:Szatan Z Siódmej Klasy...

Język polski

Charakterystyka Adasia Cisowskiego "szatan z 7 klasy"

Charakterystyka Adasia Cisowskiego "szatan z 7 klasy"...

Język polski

charakterystyka Adasia Cisowskiego z książki pt. "Szatan z siódmej klasy,, potrzebuje na teraz proszę opisać dokładnie

charakterystyka Adasia Cisowskiego z książki pt. "Szatan z siódmej klasy,, potrzebuje na teraz proszę opisać dokładnie...

Język polski

charakterystyka adasia cisowskiego z użyciem cytatow

charakterystyka adasia cisowskiego z użyciem cytatow...