Wiedza to potęga

Wiedza to potęga

Wiedza to potęga – wiedziano o tym już w dawnych wiekach, do tego stopnia, że osoby, które posiadały większą wiedzę od większości, budziły nawet strach. Dzisiaj wzbudzają raczej podziw, a kiedy osiągają coś dzięki swojej ciężkiej pracy i wytrwałości, to są przede wszystkim inspiracją i wzorem do naśladowania. Wciąż jednak prawdą jest, że przewyższanie wiedzą ogółu daje dużą przewagę. Dlatego też warto stawiać na różnego rodzaju kursy i szkolenia, udział w dodatkowych projektach i zajęciach. Przewaga jest całkiem namacalna i mierzalna, chodzi tu bowiem bardzo często o możliwości na rynku pracy.

Jakie korzyści przyniesie nauka dodatkowa?

Nauka dodatkowa podejmowana jeszcze przed studiami zaprocentować może w przyszłości. Nawet, gdy po paru latach nie zrobi już wrażenia w cv wobec bardziej konkretnych doświadczeń, to wciąż daje korzyści nam samym. Wyrabia nawyk uczenia się, systematyczność, a kontakty zdobywane już w młodym wieku mogą za kilka-kilkanaście lat okazać się cenne – w całkiem dosłownym tego znaczeniu.
Także i później warto się uczyć i dokształcać. Nie tylko, kiedy przekwalifikowanie się jest trudną koniecznością. Zawsze dobrze jest doskonalić się w swoim zawodzie na własną rękę, jak także zdobywać nowe umiejętności z czystej pasji i na wszelki wypadek. Kursy i uczenie się poszerza horyzonty i gimnastykuje mózg, dzięki czemu nigdy nie jest czasem zmarnowanym. Można więc przyjąć różne strategie uczenia się i samorozwoju, nie tylko stawiać na to, co przyda nam się w pracy w sposób oczywisty i bezpośredni. Ciągłe uczenie się to też sposób, aby czuć się zawsze młodym duchem i mieć kontakt z różnymi ludźmi, jakich w innych okolicznościach nie mielibyśmy okazji spotkać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *