Nowoczesna edukacja w dzisiejszych czasach ?

Nowoczesna edukacja w dzisiejszych czasach ?

Nowoczesna edukacja to dzisiaj kształcenie przez całe życie oraz stawianie na praktykę tam, gdzie ma ona dać konkretne możliwości zawodowe, a nie tylko ogólne kompetencje. Dzisiaj kursy i szkolenia prowadzą nie tylko firmy zajmujące się nimi czy instytucje pozyskujące unijne dotacje. Kształcenie ustawiczne wprowadzają również na przykład zespoły szkół technicznych i zawodowych. Na pewno warto uczyć się przez całe życie, bez względu na to, jaki mamy zakres zainteresowań i w jakim rodzaju pracy się odnajdujemy. Przydatne jest tą wszędzie, gdyż sytuacja w każdej praktycznie branży stale się rozwija, w miarę jak zmieniają się także inne.

Kursy doskonalące

Najbardziej oczywista zaleta dokształcania różnego rodzaju to możliwość zdobycia dodatkowych certyfikatów ukończenia kursu, a często i konkretnych uprawnień w wypadku technicznych zawodów. Nie zapominajmy jednak o wiedzy i umiejętnościach, które same w sobie także są wartością oraz sprawią, że pracę wykonywać będziemy łatwiej, z użyciem lepszych narzędzi i po prostu lepiej. Dodatkowo bycie na bieżąco z tzw. know-how daje też okazję do spotkania innych ludzi – zajmujących się zawodowo tym samym co my, a będących często w zupełnie różnych punktach kariery i doświadczenia. Takie sieci kontaktów zawodowych punktują na wiele sposobów. Uczestnicząc aktywnie w wymianie doświadczeń możemy liczyć na wzajemność, kiedy sami napotkamy jakiś problem, którego nie umiemy rozwiązać. Mamy spojrzenie na pracę poza własną firmą, a niekiedy nawet możemy dowiedzieć się o możliwościach zmiany pracy na lepsze. Jest wiele dziedzin, gdzie kontakty zdobyte na żywo są bardzo cenne, wręcz niezastąpione – podobnie jak wyniesiona z dokształcania się wiedza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *