Możliwości nauki po godzinach, po szkole ?

Wiele osób zadaje sobie pytanie, gdzie szukać możliwości nauki po godzinach, po szkole i pracy, jak zdobyć dodatkowe umiejętności. Na pewno o wiele łatwiej o to na studiach, gdzie dzięki różnym kołom naukowym i klubom okazje same przychodzą nam do rąk. Jednakże wystarczy odrobina wysiłku, aby w życiu wypełnionym pracą i domem znaleźć sposób na dalsze rozwijanie się. Gdzie można znaleźć kursy i szkolenia?

Internet – to znakomite źródło wiedzy o bardzo zróżnicowanej tematyce. Jeśli znamy angielski, to skorzystać można nawet z kursów online oferowanych bezpłatnie przez najlepsze światowe uczelnie czy największe firmy z branży internetowej.

Instytucje samorządowe i europejskie – często oferują bezpłatne, dofinansowane szkolenia. niektóre są dla określonych grup, np. bezrobotnych, kobiet, osób w określonym wieku lub z małych miejscowości. Inne otwarte. Zwykle otrzymamy certyfikat ukończenia kursu.

Centra edukacyjne – coraz więcej powstaje firm zajmujących się edukacją zarówno młodzieży, jak i dorosłych. Ich oferta może być bardzo szeroka – od korepetycji i przygotowania do egzaminów, przez zajęcia artystyczne, po uczenie przydatnych w różnych zawodach zdolności. A nawet kursy kwalifikujące do wykonywania różnych prac. Takie miejsca często skupiają nauczycieli zajmujących się na co dzień różnymi rzeczami, także praktyków w danym zawodzie.

Warto rozejrzeć się w swojej okolicy i trzymać rękę na pulsie, a z pewnością prędzej czy później każdy znajdzie kursy i szkolenia, które go zainteresują. Nie trzeba też nastawiać się na nic konkretnego, ale otworzyć czasem po prostu na dostępne możliwości.