Jaki wybrać kurs, który okaże się dobrą inwestycją ?

Jaki wybrać kurs, który okaże się dobrą inwestycją ?

Wiemy już chyba wszyscy, że warto uczyć się nowych rzeczy przez całe życie i inwestować w rozwój osobisty i zawodowy. Jak natomiast wybrać kurs, który okaże się dobrą inwestycją? Na co zwrócić uwagę, wybierając kursy i szkolenia, w których chcielibyśmy wziąć udział?

Kursy doskonalenia zawodowego

Ważną sprawą dla większości osób, które dodatkową edukację planują pod kątem inwestycji w możliwość zdobycia lepszej pracy, jest to, czy kurs kończy się otrzymaniem certyfikatu. Najbardziej prestiżową z punktu widzenia pracodawcy jest to, czy takie świadectwo otrzyma każdy, czy wymagane jest zdanie egzaminu na koniec kursu. Wtedy rzeczywiście poświadcza nasze umiejętności.

Myśląc natomiast o tym, by jak najwięcej z zajęć wynieść, powinniśmy sprawdzić, kto prowadzi kurs. Jeśli wykładowcy akademiccy – warto, by było to osoby, które regularnie publikują artykuły i biorą udział w konferencjach. W wielu dziedzinach warto postawić na praktyków, zajmujących się na przykład marketingiem, komunikacją, ale także różnymi dziedzinami, gdzie nowe możliwości pojawiają się szybko, a trendy są zmienne. Sprawdźmy więc, kim są prowadzący i czy są uznani w swoim środowisku.

Jakie kursy zawodowe wybrać?

Warto także, mając na przykład do wyboru szkolenia i kursy o podobnej tematyce w różnych miejscach, porównać, co dostajemy w cenie. Czy mamy dostęp do dodatkowych materiałów, testów, platformy online? Czy możemy zwrócić się do swojego mentora z pytaniem także poza czasem zajęć? W przypadku kursów praktycznych, które wymagają materiałów – czy są one wliczone w cenę.

Sprawdzając tego rodzaju szczegóły, mamy szansę uniknąć dodatkowych kosztów czy też niezadowolenia z tego, że właściwie nic z tego nie mamy. Warto więc wybrać dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *