Jak szybko nauczyć się języków obcych ?

Nauka języków obcych może być przyjemna i łatwa? Mimo że uczymy się języka całymi latami w szkołach i nadal nie potrafili dobrze się nim posługiwać. Za mało chęci? Błędy w nauce ?

Opiszę wam dwie metody nauki języka obcego, które są skuteczne i łatwe przetestowane
na mojej osobie i rówieśnikach.

Kluczową dla mnie rzeczą jest systematyczność. Piętnaście minut dziennie, które każdy z nas znajdzie w napiętym kalendarzu.

1. Słuchanie i odtwarzanie mowy
Słuchamy i robimy dowolną czynność nagranego tekstu obcojęzycznego lecącego w tle. Nawet jeżeli za pierwszym razem nic nie zrozumieliśmy, to przynajmniej staraliśmy się zrozumieć i uaktywniliśmy część mózgu odpowiedzialną ze słuchu. Na pierwszych lekcjach powinniśmy rozmawiać w obcym języku, wedle tej metody uczymy wiele więcej, ponieważ mówienie sprowadzi się do powtarzania. Uczeń nie może być spięty oraz zestresowany, gdyż powtarzane wypowiedzi wywołują wrażenie przywiązania do nich uwag, czym zwykle podniesie samoocenę ucznia.

2. Słuchanie i czytanie

Należy przesłuchiwać nagranego dialogu ze śledzeniem tekstu dialogu, zatrzymywać nagranie i odczytywać samodzielnie. Po rozumieniu ze słuchu przechodzimy do treningu
umiejętności czytania w obcym języku. Skoncentruj się na czytaniu i próbuj jak najwięcej zrozumieć, ale jeszcze bez pomocy słownika. Jeśli dialog nadal nie jest jasny, należy zajrzeć do słownika i wyjaśnij wszystkie wątpliwości. Nie pozostawiaj słów, których znaczenia nie znamy, dialog musi być w pełni zrozumiany.