Dlaczego nie mówisz płynnie po angielsku?

Dlaczego nie mówisz płynnie po angielsku?

Masz zły akcent, tego słówka tak się nie wymawia. Ile razy razy to słyszałeś? Zapewne nie jeden raz, ucząc się języka angielskiego w szkole stara się wepchnąć nas w pewien szablon. Zapomina się jednak o bardzo ważnej rzeczy, nie jesteśmy anglikami! Tak! Dlaczego więc oczekuje się od nas mówienia niczym native speaker na każdym etapie nauki? Przecież nauka nowego języka powinna uczynić nas zdolnymi do komunikowania się, w tym przypadku po angielsku. Na ile ważny jest akcent, kiedy chcę zamówić kawę, albo kupić produkt w sklepie? Nie ma to znaczenia, wystarczy, że będziesz wiedzieć co masz powiedzieć. W szkole wytyka się częściej błędy wymowy niż zachęca do komunikowania się, w ten sposób w głowie tworzy się pewna blokada, pojawia się strach przed mówieniem w obcym języku – zupełnie niepotrzebnie! Wyrzuć z głowy tego surowego nauczyciela, który czeka na Twoją pomyłkę i ciesz się radością płynącą z przełamywania barier językowych. Pamiętaj, że nawet obcokrajowcy nie oczekują od Ciebie super wymowy z akcentem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *